2014 Bayanlarda Saç Modası

2014 Bayanlarda Saç Modası
26 Mayıs 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


2014 yılı ilkbahar ve yaz sezonu trend saçı belli oldu. Bu senenin yaz modasında at kuyrukları ön planda. Özellikle de yukarıdan değil de daha aşağıdan toplanan ve zarif gösteren at kuyruklarını bu sene bayanlarda oldukça fazla bir şekilde göreceğe benziyor. Tabi ki tüm bayanlarda at kuyruğunu aşağıdan toplamak moda değil. At kuyruklarının toplanış şekli bayanların yüz şekli ile orantılı olmalı. Bazı bayanlar oval, bazı bayanlar yuvarlak, bazı bayanlar dikdörtgen yüz şekline sahip olmakta. Bu yüzden de bu bayanların at kuyruklarını toplama şekli farklı olmaktadır.

2014 yılı saç modasında trend olan toplanış biçimi olan at kuyruğu oval yüz şekline sahip olan bayanlar için her tarz toplanır. Bu bayanların yüzleri oval olduğundan dolayı yukarıdan, enseden her türlü at kuyruğu şekli uygun olmaktadır. Yuvarlak bir yüze sahip olan bayanlar ise; saçlarını yukarıdan at kuyruğu yapmalı ve saç üstlerini krep yardımı ile kabartmalıdırlar. Dikdörtgen yüz biçimine sahip olan bayanlar yüzlerini çok fazla öne atmamak için saçlarını yukarıdan topladıktan sonra yüzlerine 1 2 parça perçem bırakmalıdırlar.

Kalp şeklinde bir yüze sahip olan bayanların alınları geniş olduğundan dolayı kakül kestirmeli ve at kuyruklarında bu kakülleri alınlarına bırakmalıdırlar. Bu şekilde ayrıntılara dikkat edildiği takdirde bu senenin trend saçının üstesinden başarı ile gelmiş olur ve muhteşem bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git