2014 Saç Rengi Modası

2014 Saç Rengi Modası
30 Mayıs 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


2014 senesinde de en fazla öne çıkan konulardan biri bu senenin saç rengi modası olmaktadır. Geçen senelerde kızıl renkler daha çok hakimken, bu sene biraz daha sarıya doğru kayma gözlenmektedir. Bu sene hem doğallık hem de o doğallık ile sağlanan çekicilik moda olduğundan olayı gözü fazla yoran renkler yerine daha sade renkler moda olmaktadır. Işıltılı ve kızıl gibi baskın renkler sarının ve kahvenin tonlarına kendini bırakmıştır. Özellikle de yazın geliyor olması ve tatil günlerinin yavaş yavaş başlaması sebebi ile bu senenin modaları da konuşulmaya başlandı. Saç renkleri modasını da bayanlar araştırmaya ve yaptırmaya koyuldu bile. Bizler de bu yazımızda sizlere 2014 yılının saç rengi modasından söz edeceğiz.

2014 saç rengi modası nda platin sarısı ön planda olan renkler arasında. Platin sarısı çok açık bir sarı olduğundan dolayı makyaj gerektiren bir renk. Bu sebeple çok fazla makyaj yapmayan bayanlar platin sarısını kullanmamalılar. Makyaj yapan bayanlar ise; tereddüt etmeden saçlarını sarıya boyatabilirler. Altın sarısı da bu senenin moda sarılarından bir tanesi. Özellikle saçlarının yıpranmış olduğunu düşünenler altın sarısının ışıltısı ile saçlarına yeniden bir canlılık kazandırabilirler. Altın sarısı bu senenin moda renkleri arasında en parlak olanıdır. Bej küllü sarı rengi ise; moda olan son sarı renk. Bu rengi özellikle hem buğday hem de beyaz tenli olan bayanlar tercih edebilirler.

Orta yaşlı ve makyaj yapmayan bayanlar bej küllü sarıyı tereddütsüz seçebilirler. Saç rengi rotamızı sarıdan kahverengiye doğru çeviriyor. Açık ve sade kahve tonları da bu senenin moda saç renkleri arasında yer almakta. Bu sebeple esmer ya da kumral bayanlar bu renkleri tercih edebilirler. Bu sene genel olarak daha az röfle ve daha çok sadelik ön planda Belirtilen renklere ve sadeliğe dikkat edildiğinde bu senenin modasına uyulmuş olunmaktadır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git