Adet Ağrılarını Engelleme Yolları

Adet Ağrılarını Engelleme Yolları
5 Mayıs 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


Bayanların en sorunlu dönemleri adet dönemleri olmaktadır. Adet dönemlerinde bayanlar ağrılar çekmekte, günlük yaşantıları kabus bir hal alabilmektedir. Adet ağrılarından kurtulmak için ilaçlar içilse de çoğu zaman işe yaramamaktadır. Bayanlar adet dönemlerinde çektikleri ağrılar yüzünden yataklarından hiç çıkmak istememektedirler. Adet ağrıları vücut özelliklerine bağlı olarak her bayanda farklı olmakta, çoğu bayanlarda ise daha sakin hiç ağrı acı hissetmemektedirler. Adet ağrılarını engellemek ve ağrıların azalması için yapılması gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Adet ağrılarından kurtulmak için:

  1. Adet döneminizde yediğiniz, içtiğiniz besinlere çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Çikolata, gazlı ve kafeinli içeceklerden uzak durulması gerekmektedir.  Adet ağrılarında kan şekerinizi düzenleyici besinlerin tüketilmelidir. Adet ağılarını engellemek için bol su tüketilmesi gerekmektedir.
  2. Sıcak bir duş yâda karın bölgenizde gezdireceğiniz sıcak su torbaları ile adet ağrılarından kurtulma imkânı bulabilirsiniz.
  3. Adet döneminde ve öncesinde mutlaka E ve B vitaminleri almanızda yarar vardır. Adet ağrılarının azalmasını sağlamaktadır.
  4. Adet ağrılarınızın azalması için düzenli spor ve egzersizler yapmanızda fayda vardır. Yürüyüş ve esneklik hareketleri ile adet ağrılarınızın yok olduğunu kendinizde fark edeceksiniz.
  5. Düzenli bir uyku ve beslenme programı ile adet ağrılarınızın yok olmaktadır. Ağrılı olduğunuz dönemlerde kendinizi dinlendirmeli bol bol uyumanız gerekmektedir. Uyarıları dikkate alarak adet ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Adet Ağrılarını Engelleme Yolları Konusuna 1 Yorum Yapıldı

Sayfa başına git