Aşırı adet kanamasının nedenleri

Aşırı adet kanamasının nedenleri
19 Eylül 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


AŞIRI ADET KANAMASI NEDEN OLUR?

 

Bayanların genel olarak 28 günde bir gördükleri ve çoğunlukla 4 ile 10 gün arası süren regl dönemi, kadınlar için cevabı beklenen birçok soru doğurur. Bu sorulardan bir tanesi aşırı adet kanamasının sebebi nedir?

Öncelikle kesin olarak belirtilmelidir ki, eğer adet kanamalarınız aşırı ise, bu döneminizde standardın dışında bir anormallik gördüyseniz, mutlaka uzman bir doktora görünmelisiniz. Bizim burada vereceğimiz şey sadece tavsiyeler ve bilgilendirmeler olacak. Bu çok ciddi bir konu, bu yüzden uzman bir hekime görünüp kendinizi kontrol ettirmenizde fayda var.

Adet kanamasının aşırılığı çeşitli sebeplere bağlanır. Birçok sebebi de vardır. Genellikle hormonal sebeplere bağlanır. Çünkü her kadının hormonları, adet dönemi gibi vücudun birçok tepki verdiği dönemde salgıladığı sıvılar, tiroid bezlerindeki değişiklikler, bu kanamaları dönem dönem fazla, dönem dönem az yapabilir. Bazı hormonlar çok üretilmesi gerekirken adet döneminde az üretilebilir, ya da bunun tam tersi de olabilir. Tüm bu değişiklikler kanamanızı arttırabilir. Bunun sebebini doktorunuz yaptırdığınız test sonuçları vasıtası ile size daha net bir şekilde söyleyecektir.

Yeni kullanmaya başladığınız farklı bir ilaç varsa, bunun yan etkisi olarak da kanama artışı görülebilir. Bununla birlikte dış gebelik hali, düşüklerin yaşanması, rahimde yaşanması muhtemel iltihaplanmalar, kanın pıhtılaşmasındaki sorunlar; adet döneminizdeki aşırı kanamaya sebep olabilecek etkilerdendir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git