Ballı Kahveli Yüz Maskesi

Ballı Kahveli Yüz Maskesi
21 Ekim 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


KAHVELİ BALLI DOĞAL MASKE

Kahvenin ve balın cildinize oldukça büyük faydaları bulunmaktadır. Tek başına bile bu besinler oldukça faydalı olduğu için, ikisini bir kullanmak cildinize oldukça fazla fayda sağlayacaktır.

Kahve cildinizi sıkılaştırır ve yumuşak olmasını sağlar. Doğal bir yöntem ise peelingdir. Bal ise çok doğal bir besindir. Cildinizin yeniden onarılmasını sağlar. Bal maskeleri, cildinizde oluşan kırışıklıklara, cildinizde meydana gelmiş tahrişlere, lekelere karşı en iyi maskelerdendir. Bal maskesi cildin, parlamasını ve canlı görünmesini sağlar. Cildiniz nemlenir ve yumuşak olur. Ballı kahveli maskenin tarifini inceleyelim dilerseniz.

Bir kaşık bal ve bir kaşık kahveyi iyice karıştırıyoruz. Daha sonra tüm yüzümüze iyice sürüyoruz. 10 – 15 dakika kadar bekletiyoruz. Daha sonra ılık ve ya soğuk suyla iyice duruluyoruz. Daha sonra gözeneklerinizi sıkılaştırmak için maden suyunu yüzünüze uygulayabilirsiniz. Dilerseniz gül suyunu da doğal bir tonik olarak uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir defa uygulamanızda fayda var. Ama cildi çok hassas olanlar 15 günde bir uygularsa daha sağlıklı olur.

Parlak, canlı, ışıltılı, yumuşak ve sıkılaşmış bir cilde kısacası muhteşem görünümlü ve sağlıklı bir cilde sahip olmak işte bu kadar kolay. Evinizde bulunan bu doğal malzemelerle kolaylıkla bu maskeyi hazırlayabilirsiniz.

Alternatif Maske:  Bal ile cilt sıkılaştırıcı yüz maskesi nasıl yapılır?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git