Beslenme ile ilgili doğru bildiğimiz yanlışlar

Beslenme ile ilgili doğru bildiğimiz yanlışlar
12 Mayıs 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


Her öğün tükettiğimiz besinlerin bizler için faydalı yâda zararlı olduğunu çok fazla araştırmadan, kulaktan duyma bilgiler ile yediğimiz besinlerin bizler için en doğrusu olduğunu düşünmekteyiz. Bu düşüncemiz çoğu zaman yanlış olmaktadır. Çoğu besinler fazla tüketildiğinde yararlı olmak yerine zararlı da olabilmektedir. Beslenme ile ilgili doğru bildiğimiz yanlışları gelin hep birlikte inceleyelim:

  • Beslenme ile ilgili en bilindik yanlışlardan birisi aç karnına içilen limon ve greyfurt suyu olmaktadır. Aç karnına içildiğinde yağların yakıldığını anlatan çoğu bilgiler aslında yanlış olmaktadır. Diyet programı ile birlikte tüketildiğinde yağların yakılmasında yardımcı olabilmektedir.
  • Aç kalmak zayıflatır, doğru bildiğimiz yanlışların başında gelmektedir. Aç kalarak asla kilo verilmemektedir. Belli bir diyet içerisinde az tüketerek ve bol spor yaparak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Beslenme ile ilgili doğru bir yöntem olmaktadır.
  • Zeytinyağı en fazla kullanılan ve doğal olarak kullanılan en önemli besin kaynaklarından olmaktadır. Zeytinyağı ile ilgili doğru bildiğimiz yanlışlardan biri ise zeytinyağını çok fazla tüketildiğinde hızlı bir şekilde kilo alımı sağlamaktadır.
  • Kabak çekirdeğinin zayıflattığı yâda metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olduğu beslenme ile ilgili doğru bilinen yanlışlardan en önemlisi olmaktadır. Kabak çekirdeğinin içerisinde bulunan doymuş yağ oranı ile zayıflamak yerine daha fazla kilo alabilirsiniz. Kabak çekirdeğinde bilinen ikinci yanlış ise bağırsakları çalıştırıcı etkisi bulunmamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git