Bitki Çaylarının Önemi

Bitki Çaylarının Önemi
13 Mayıs 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


Diyet ve soğuk algınlıklarında ilk akla gelen tarafı bitki çayları ile rahatsızlıkları tedavi etmek olmaktadır. Diyet sırasında yağ yakıcı özelliği ile bitki çayları son yıllarda tüm diyet listelerinde görmek mümkün olmaktadır. Bitki çayları ve diyet ile birlikte hızlı bir şekilde fazlalık kilolarınızdan kurtulma imkânına sahip olabilirsiniz. Bitki çayları kilo verilmesinde, soğuk algınlıklarında, stres ve daha birçok konuda rahatlama hissi vererek daha sakin bir yapıya sahip olmaya yardımcı olmaktadır. Sizlerde içmek istediğiniz de hangi bitki çayını alacağınızı gelin hep beraber inceleyelim:

  • Yeşil Çay: hücre yenileme ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan içeriği sayesinde en fazla tüketilmesi gereken bitki çayından olmaktadır. Yağ yakımına yardımcı olmakta, hızlı kilo verilmesinde diyet ve spor sırasında sıkça tüketilmektedir.
  • Ihlamur, kış aylarında soğuk algınlıklarına birebir gelin ıhlamur ile hızlı bir biçimde iyileşme gösterebilirsiniz. Ihlamur çayı rahatlamayı sağladığı için bayanların adet dönemlerinde sıkça tükettikleri bitki çaylarından olmaktadır.
  • Adaçayı, diş eti rahatsızlıklarında ve boğaz ağrılarında kesin çözümler sunan bu bitki çayı sayesinde birçok kişi anında bu rahatsızlığından kurtulmaktadır. Ağız içerisinde oluşan ağrı yâda yaralarınızda gün içerisinde yapacağınız ağız gargarası ile rahatsızlığınızın yok olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Melisa, içerisinde bulunan antiseptik madde sayesinde kalbi kuvvetlendirir, stresli anlarda rahatlama hissi vermektedir. Tükettiğiniz bitki çayları ile rahatsızlıklardan ve başka birçok sorundan anında kurtulma imkânına sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git