Boyun Ağrısından Kurtulmanın 8 Basit Yolu

Boyun Ağrısından Kurtulmanın 8 Basit Yolu
4 Şubat 2015 tarihinde Trendkız ekledi.


Boyun ağrısı özellikle dizüstü bilgisayar kullananların son zamanlarda en sık yaşadığı sağlık problemlerinden bir tanesi olarak göze çarpıyor. Sadece dizüstü bilgisayar kullananların değil birçok kişinin de bazı sebeplerden dolayı sırtta oluşan sertleşmeyle birlikte ortaya çıkan boyun ağrısından basit birkaç yöntem ile kısa zaman içerisinde kurtulmak mümkün olabiliyor. Boyun ağrısından kurtulmamızı sağlayacak yöntemlere tek tek bakıyoruz.

  1. Sıcak su torbası kullanın

Genellikle ıslak havlu yani soğuk bir nesne kullanılıyor ancak sıcak bir torba ile boyun bölgesine yapılacak müdahale kan dolaşımının artmasını sağlayacak ve kısa zaman içerisinde boyun ağırsından kurtulabilirsiniz.

  1. Masaj yaptırın

Eğer yalnız değilseniz boyun ağrısı durumundan yakınınız da ki kişiden size boyun bölgenize masaj yapmanızı isteyebilirsiniz bu şekilde yine basit bir yöntemle boyun ağrısından kurtulabilirsiniz.

  1. Boyun egzersizleri yapın

Egzersizler ile boyun ağrısından kurtulabilirsiniz yapacağınız egzersizleri zaten gün içerisinde fark etmeden zaten tekrarlıyorsunuzdur ancak bu sefer belirli bir süre bu egzersizleri tekrarlayın. İlk olarak başınızı yukarı aşağı kaldırarak başlayabilirsiniz sonrasında ise kafanızı saat yönünde döndürüp tersine tekrarlayın bu hareketleri en az 7-8 kez yavaşça yaparsanız boyun ağrısından hızlıca kurtulabilirsiniz.

  1. Omuzlarınızı gerin

Farklı türde egzersizler ile boyun ağrısı problemine çözüm üretebilirsiniz bu sefer omuzlarınızı aşağı-yukarı yönde hareket ettirin bu işlemi defalarca yavaşça tekrarlayın sonrasında ise kolllarınızı esnetebilirsiniz.

  1. Stresten kaçının

Sadece oturma şeklimiz boyun ağrısına sebep olmuyor çeşitli sıkıntı ve kasılmalarda boyun ağrısına sebep olabiliyor bu yüzden stresli olmamaya özen gösterin.

  1. Rahatsız pozisyon ve aktivitelerden kaçının

Ağırlık kaldırma konusundan gereksiz zorlamalar yapmayın yardım alabileceğiniz bir kişi bulunuyorsa mutlaka ağırlık kaldırma konusundan destek alın. Ayrıca uzun mesafeli sürüşler için koltuğunuzu mutlaka en rahat edeceğiniz şekilde ayarlayın.

  1. Bitter çikolata yiyin

Bu anlık bir çözüm değildir ancak sürekli olarak boyun ağrısı rahatsızlığından şikayetçi oluyorsanız bitter çikolatanın kaslara giden kan akışını hızlandırdığını unutmayın.

  1. Mola vermeyi unutmayın

Özellikle sürekli oturarak çalışanların düzenli aralıklarla ayağa kalkarak hareket etmesi ve çalışmaya kısa bir süre mola vermesi boyun ağrısından kurtulmanızı sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git