Burcu Esmersoy Resimleri

Burcu Esmersoy Resimleri
29 Mayıs 2015 tarihinde Trendkız ekledi.


Burcu Esmersoy, tam ismiyle Burcu Kamile Esmersoy 2 Ekim 1976 İstanbul doğumludur. Televizyonlarda görmeye alıştığımız güzel sanatçı, sunucu ve oyuncu olarak tanınmaktadır. Burcu Esmersoy İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümünde eğitim görmüştür. Daha sonra New York’ta eğitim almıştır. 1997 yılında Miss Turkey yarışmasına katılarak dereceye girmiş ve Japonya’da Türkiye’yi temsil etmiştir ve Dostluk Güzeli seçilmiştir.

İlk televizyon deneyimi Günel adlı sarkıcının Didem klibinde oynamasıyla gerçekleşmiştir. Daha sonra sunuculuğa yönelmiştir ve Dialog Spikerlik ve Sunuculuk okulunu bitirmiştir. Spor alanında sunuculuk yapan Burcu Esmersoy dış haber editörlüğü, muhabirlik yapmıştır. Ekranlardan hiç düşmemiş ve başarısını her geçen gün arttırmış olan Burcu Esmersoy  2006 yılında  Spor Servisi adlı programda sunuculuk yapmıştır ve 2012 Yılında Survivor yarışmasına katılmıştır. Bunun yanı sıra 2013 Popstar yarışmasını sunmuştur.

Burcu Esmersoy’un son zamanlarda yaptığı işler olan Tv8 kanalındaki Ver Fırına adlı yemek yarışmasını sunmakta ve aynı kanalda yayınlanan Komedi Türkiye yarışmasının sunuculuğunu devam ettirmektedir. Özel hayatıyla ile de bir hayli konuşulan Burcu Esmersoy 2 yıl süren bir evlilik yaşamış ve daha sonra ayrılmıştır. Son olarak ise Sami Kiresepi ile nişanlanmış fakat ayrıldıkları konuşulmuştur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git