Çeyizlik Oya Modelleri

Çeyizlik Oya Modelleri
9 Mayıs 2015 tarihinde Moderatör ekledi.


Çeyiz hazırlamak bütün anneler ve kızları için halen devam eden bir adettir. Çoğu kişinin uğraşmadığı çeyizlikler uğraşanlar için çok fazla yeni model  ve çeşit bulunmaktadır. Çeyizlik oya modelleri, iğne ve  tığ ile yapılan çeşitleri mevcuttur. Renk renk ve değişik modellerde birçok şekilde çeyizlik oya modelleri çeyizlerinizi süsler ve çok eğlenceli bir uğraş haline gelir.

Çeyizlik oya modelleri arasında en çok tercih edilenler havlu kenarı oyaları ve başörtü kenarlarıdır. Tığ ile yapılan oyalar en fazla modele sahip olan ve en çok kullanılan modellerdir.  Çeyizlik oya modelleri, zincirle veya örümcek şekilleriyle yapılabileceği gibi bıcuk, pul, halka gibi süsleme araçlarıyla renk katılarak yapılabilir.

Çeyizlik oya modelleri, en çok çiçek desenlerinde yapılmaktadır.lale, papatya, karanfil ve menekşe motiflerinin fazlaca kullanıldığı el işleri genellikle tığ ile yapılsa da iğne ile yapılanları çok daha şık ve güzel durmaktadır.  İğne oyaları, daha zor ve uğraştırıcı olduğu için Çeyizlik oya modelleri arasında daha az bulunur.  Tığ işi oyaları çok kısa sürede öğrenebilir ve yapabilirsiniz. Kendi çeyizinizin en güzel parçalarını kendi ellerinizle hazırlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git