Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı Saç Modelleri
10 Mayıs 2015 tarihinde Moderatör ekledi.


Dalgalı saç modelleri, her yıl en çok ilgi gören ve kullanılan modellerden biridir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da en çok tercih edilen dalgalı saç modelleri daha çok doğal ve dağınık olarak kullanılmaktadır. Kalıp gibi duran bukleler çok fazla tercih edilmez. Doğal ve güzel görünmek için dalgalı saç modelleri tercih edebilirsiniz.

Dalgalı saç modellerine sahip olmak için kuaförlere tonlarca para vermeniz gerekmez. Evde kendi malzemelerinizle kolaylıkla yapabilirsiniz. Maşa, düzleştirici gibi aletlerle kolaylıkla yapılabileceği gibi hiçbir ısıtıcı kullanmadan da Dalgalı saç modellerini yapabilirsiniz.  Sizlere Dalgalı saçlara sahip olmanız için pratik ve doğal olan birkaç yöntem sıraladık.

  • Saçlarınız kuru haldeyken, buklelerinizin ne kadar kalınlıkta olmasını isterseniz o boyutta saçlarınızı örün.  Düzleştirici ile örgülerin üzerinden gidin. Daha sonra örgüleri parmaklarınız ile karıştırın. Çok güzel bukleler elde edeceksiniz.
  • Saçınızı küçük küçük topuzlar halinde toplayın. Sabah ya da birkaç saat sonra açın hafif ama güzel dalgalar elde edeceksiniz. Topuz yaparken saçı kendi etrafında döndürüp öyle topuz yapmanız gerekir. Yaptığınız topuzu saç kurutma makinasıyla daha hızlı şekil almasını sağlayabilirsiniz.
  • Gece uyumadan önce saçınızı örmeniz oldukça doğal ve güzel dalgalara sahip olmanızı sağlar.
  • Saç kurutma makinalarında bulunan parçalardan biri difüzör’dür. Pek çok makinalarda ek olarak verilen parçalardandır. Bununla saçlarınızı kuruttuğunuzda güzel bir doğallık yakalayacaksınız.
  • Isıtıcı kullanmadan yapılabiecek en güzel yöntemlerden biri de saç bandı kullanarak yapılan modeldir. Saç bandını alnınızdan takıp , saçı parça parça saç bandından geçirin. Tüm gece öyle uyuduğunuzda sabah harika bukleler elde edeceksiniz.

Dalgalı saç modelleri oldukça kullanışlıdır. Önlerinden örgü ile geçerek harika bir model yapabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git