Doğru diş macunu ve diş ipi kullanımı

Doğru diş macunu ve diş ipi kullanımı
10 Mayıs 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


Gün boyunca yediğimiz yemekler ve içtiğimiz içeceklerden etkilenen dişlerimizi her gün günde 2 kere fırçalamamız gerekmektedir. En önemli bakımlardan olan günlük dişlerinizi küçük yaşlardan itibaren fırçalayarak dişlerin sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.Doğru diş macunu ve diş fırçası kullanarak diş sağlığınızı korumaya yardımcı olabilirsiniz. Dişlerinizi korumanın diğer bir yolu ise her gün yediğiniz besinlerin asitli olmamasına dikkat etmeli, abur cuburları fazla tüketmeyerek, düzenli bir beslenme ile daha sağlıklı ve güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.  Dişlerinizde kullandığınız doğru diş macununu ile seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Diş macununuzu florlu diş macunlarını tercih etmeniz gerekmektedir.Diş macunu ve diş fırçası seçimlerinizde ağız yapınıza uygun ve onaylı özel markaları tercih etmenizde yarar vardır. Her gün kullandığınız diş fırçanızı 3–4 ayda bir değiştirmenizde yarar vardır. Erken diş kayıplarını önlemek için ise diş bakımınıza dikkat etmeniz ve dişlerinizin her zaman sağlıklı olup olmadığını öğrenmek için yıllık diş bakımı yaptırmanız gerekmektedir. Çocuklarınıza küçük yaşlarda diş macunu ve fırçası kullanma eğitimi vererek dişlerin sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Dişlerinizde kullandığınız macunların yanında diş ipi, ağız gargaraları ile dişlerin tam anlamı ile temizlenmesini ve bakımını yapmış olursunuz. Diş ipi dişlerinizde kalan artık plakların kolaylıkla temizlenmesini sağlayarak, çürük oluşumuna engel olmaktadır. Düzenli olarak günde iki kere dişlerinizi fırçalayıp, diş ipi kullanımı ile dişlerinizin sağlıklı ve temiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git