En iyi makyaj uygulama teknikleri

En iyi makyaj uygulama teknikleri
17 Haziran 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


Bayanlar yaptıkları ve kendilerine yakışan makyajları sürekli kullanırlar. Özel davet yâda günlerde yaptıkları belirgin gece makyajları ile tüm gözleri üzerinde toplamaktadırlar. Giydikleri kıyafetlere uygun makyaj tekniklerini yâda kendilerine uygun olan makyajları bayanlar sürekli uygularlar. Bayanlar uyguladıkları makyaj teknikleri ile tüm gözleri üzerinde toplamaktadır. En iyi makyaj uygulama teknikleri ile cildinizin güzelliğini ön plana çıkartabilirsiniz. Bayanlar arasında kıskançlık konusu olan makyaj uygulama tekniklerini gelin hep birlikte inceleyelim:

  1. En iyi makyajı cildinize uygulamak için cildinizin bakımlı ve doğal görüntüsünde olmasına dikkat ederek makyaj uygulamanız gerekir. Doğallığını koruması ve cildinizin her an aynı kalması için doğal bakım maskeleri uygulamanız gerekmektedir.
  2. En iyi makyaj uygulama teknikleri arasında cilt tonunuz ile aynı ton’a sahip fondötenin kullanılması gerekir. Fondötenin gün içerisinde cildinizde kalması için ikinci uygulama tekniği olarak cilt tonunuzda pudra kullanılması gerekmektedir.
  3. Makyajınıza küçük eklemeler yaparak kendi makyaj tekniğiniz ile herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz. Göz makyajı makyaj yapımında en önemli nokta olmalıdır. Gözlerinizde yaratacağınız farklı makyaj tekniği sayesinde olduğundan daha farklı bakışlara sahip olabilirsiniz. Göz renginize yakışacak makyaj renkleri ile tüm gözleri kendinizde toplama imkânınız olmaktadır.
  4. Makyaj tekniklerinde göz makyajından sonra allık ve ruj kullanımı yer almaktadır. Çoğu bayan allık kullanmakta zorluk çekiyor, uygulanması gereken allığın elmacık kemiklerin üzerinde uygulayarak makyajınızın kusursuz olmasını sağlayabilirsiniz. Ruj kullanımı da aynı oranda yanlışlıklar içermektedir. Dikkatli makyaj uygulama teknikleri ile mükemmel bir makyaj uygulayabilirsiniz.

 

Birkaç güzel makyaj örneği;

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git