Erkeklerde Sakal Modelleri

Erkeklerde Sakal Modelleri
29 Nisan 2015 tarihinde Moderatör ekledi.


Erkekler, tarzlarını sakallarıyla belli ederler. Birçok bayanın tercihi erkeklerin sakallı görünümüdür.  Kimi bayana göre kirli sakal erkekleri çekici gösterir. Sakal, daha erkeksi bir hava katar ve hemen hemen bütün erkekler sakalı tercih eder.Birçok sakal modelleri vardır. Her sakal modeliyle kişi daha farklı bir havaya bürünür. Ama önemli olan kendine yakışanı ve beğendiği sakalı tercih etmektir.  Sakal bırakmak, bakım ve özen ister sadece kılların uzamasından ibaret değildir. Sakal bırakıldığı zaman belli bir şekli  olmalıdır. Temizliğine çok dikkat edilmelidir. Yüz tiplerine göre sakal modelleri nasıl olmalıdır?

Hafif Sakal: Çok kısa kıllardan oluşan sakal biçimidir. Bütün yüz tipleri için uygundur. Fakat  kumral ve sarışın erkeklere daha çok yakışmaktadır. Bu sakal modeli hem klasik hem spor giyinildiğinde her şekilde uyum sağlar. Kadınların en çekici bulduğu sakal modelidir.

Top Sakal: Erkekler tarafından en çok kullanılan sakallar arasındadır. Aynı zamanda keçi sakalı da denir. Bu sakal bırakılırken kaşlara göre orantılı olmalıdır. Çene yapısı uygun olanlar tercih etmelidir.

Kirli sakal: Kılları sık ve çok olan kişiler çoğunlukla kullanmalıdır. İnce ve dar yüzlü kişilere daha çok yakışmaktadır.

Kaba Sakal: Yüzün büyük bir kısmını saran, dağınık ve çok fazla olan sakallardır. Kaba sakal doğal ve dağınık durmasına rağmen oldukça hoş görünüm sağlar. Kaba sakal bırakırken omuzlara dikkat edilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git