Etamin İşi Seccade Modelleri

Etamin İşi Seccade Modelleri
19 Mayıs 2015 tarihinde Trendkız ekledi.


Kültürel miraslarımızdan biridir el sanatları ve bu nedenle onu korumaya millet olarak çok önem veririz. Seccade işleme de bu el sanatlarının içinde bulunur. Seccadeler, ibadet hayatımızda olmazsa olmaz bir yerdedir ve namaz kılarken kullanılan bu seccadelerin, içimizi rahatlatacak desenlerini tercih edebiliriz.

Seccade işleyenlerin bileceği gibi yapım aşaması çok zevklidir. Eğer el işi yapmaya yeni başlayan biriyseniz, etamin seccade modeliyle güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Bilindiği üzere el sanatları toplumumuzun her kesimine hitap etmektedir. Osmanlı zamanında da çok önemli bir yere sahip olan etamin işleme, günümüzde de aynı yerini korumaya devam etmektedir. Etamin işi seccade modelleri bizlerle birlikte yaşamaya devam edip, hayatımızdaki vazgeçilmez el işi sanatlarından olduğunu göstermiştir. Genellikle etamin işi seccade modelleri çeyizlere de konulur.

Etamin işi seccade modelleri benzer motiflerden oluşmaktadır. Çiçekli motifler ve gül, lale gibi motiflerin yanı sıra cami resimlerinden oluşan motiflerin, profesyonelce işlenmiş olduğu seccade modellerimize galerimizden ulaşmak isteyenler için bazı etamin işi seccade resimleri hazırladık. Sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git