Fahriye Evcen Biyografisi

Fahriye Evcen Biyografisi
5 Mayıs 2015 tarihinde Moderatör ekledi.


Fahriye Evcen 4 Haziran 1986 Sollingen doğumludur. Almanya Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji bölümünü oklurken Türkiye’den gelen oyunculuk teklifi için okulu dondurup ailesiyle İstanbul’a yerleşmiştir. Almanya’daki eğitimini tamamlamayan Fahriye Evcen Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünden mezun olmuştur.

İlk dizisi olan Yaprak Dökümü Necla rolüyle kısa sürede adından söz ettiren genç ve başarılı oyuncular arasına girmiştir. Oyunculuğunun yanı sıra güzelliğiyle de oldukça etkileyici olan Fahriye Evcen birçok kişinin aklını başından almayı başarmıştır.  İlk sinema filmi olan Cennet filminde  ilk başrol oynamıştır.  Özcan Deniz’le başrolü paylaştığı Kore filminin Türk uyarlaması Evim Sensin ile kariyerine devam eden Fahriye Evcen  bu filmde söylediği Sen Yarim İdun şarkısıyla adından çok fazla söz ettirmiş ve çok daha fazla sevilmiştir. Aynı zamanlarda Özcan Deniz ile birlikte olup  özel hayatıyla da gündemde olmuştur.

En başarılı olduğu dizi ise Çalıkuşu’daki Feride karakteridir. Burak Özçivit ile paylaştığı dizi çok fazla izlenmiştir. Diziden sonra başrol arkadaşı Burak Özçivit ile yendien başrolü paylaştıkları Aşk Sana Benzer adlı filminde oynamışlardır.  Fahriye Evcen  daha sonra Burak Özçivit ile sevgili olduklarını açıklayıp kaçmadan aşklarına devam etmektedirler.  Başarılı oyunculuğu ile birlikte özel hayatında da başarılı olduğunu göstermiştir.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git