Fazla Kalorileri Yakma

Fazla Kalorileri Yakma
28 Nisan 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


Aldığınız fazla kiloların en önemli nedeni vücudunuzun bir süre sonra tembelleşerek yakmadığı kalorilerinden oluşmaktadır. Fazla kaloriler bir süre sonra aşırı kiloların vücudunuzda kalmasına neden olmaktadır. Fazla kalorileri yakmak için yaptığınız spor ve diyet ile kalorilerinizi rahatlıkla yakabilme imkânına sahip olabilirsiniz. Fazla kilolarınızı yakmak için ilk yapmanız gereken, diyet, spor ve düzenli beslenme ile fazlalık kalorilerinizi rahatlıkla yakabilirsiniz. Fazla kalorileri yakmak için:

 1. Fazla kalorileri yakmanın ilk yolu, her gün belli saatlerde ip atlamanız olmaktadır.
 2. 7 dakika sürede 100 kalori yakmak için mutlaka merdiven çıkmanız gerekmektedir. Gün içerisinde asla asansör kullanmayın, vakit buldukça merdiven çıkmaya gayret edin.
 3. Bol bol koşun. Tempolu koşarak fazla kalorilerinizi yakabilirsiniz. Yapacağınız diyet listesinde mutlaka bol su tüketilmeli ve koşu yapılması gerekmektedir.
 4. Bisiklet sürerek fazla kalorilerinizi yakabilirsiniz.
 5. Tempolu yürüyüşler yapın. Günlük hayatınızın her anında tempolu yürüyüşler yaparak fazlalık kalorilerinizi kolaylıkla yakabilirsiniz.
 6. Son yıllarda rahatlama ve stresten uzaklaşmak için yapılan yoga’yı fazla kalorileri yakmak için kullanabilirsiniz. Yogayı fazla kalorilerinizden kurtulmak için yaparken, kaslarınızın güçlenmesini de sağlayabilirsiniz.
 7. Bol bol jimnastik yapın. Hem fazla kilolarınızdan kurtulabilir, hem de fazla kalorilerinizi rahatlıkla yakabilirsiniz.
 8. Fazla kalorilerinizi yakmak için son yapmanız gereken ağırlık kaldırmak olmaktadır. 3,5 kiloluk dambılları kullanarak kalorilerinizin yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Fazla Kalorileri Yakma Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Aslım diyor ki:

  Spor ve düzenli beslenme bence de vazgeçilmez.

 2. İnci Nur diyor ki:

  Fazla kalorilerden kurtulmak için bence en önemlisi düzenli beslenmek.


Sayfa başına git