Gece Elbisesi Nasıl Seçilir

Gece Elbisesi Nasıl Seçilir
2 Mayıs 2015 tarihinde Moderatör ekledi.


Gece elbiseleri, günlük elbiselerden farklıdır ve daha dikkat çekicidir. Daha fazla özen gösterilmesi gereken  Gece elbiseleri seçerken, her vücut yapısına göre dikkat edilmelidir. Çok gösterişli ve abartılı elbiselerden kaçınmalı sade ve şık bir görünüm yakalanmalıdır. Gece elbisesi modelleri, aşırıya kaçılıp düğüne gider gibi abartılmamalıdır. Gece gibi zarif ve yerine uygun olmalıdır. Gece elbiseleri seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu vücut yapılarıdır. Vücut ölçülerini ve boylarını bilmeleri Gece elbiseleri seçimi yaparken oldukça gereklidir.

90-60-90 olan bir vücudunuz var ise mutlaka düz renklerde olmalıdır ve basenlerin altına doğru yayılan bir elbise sizin için idealdir. Yırtmaç ile de bacaklarınızı gösterebilir ve harika görünebilirsiniz.

Kilolu bayanlar, üzerine tam oturan ve vücutlarını çok fazla belli eden Gece elbisesi modelleri,  seçmemelidir.  Çok fazla bol olursa daha kilolu görünebil

irsiniz orta yolu bulmanız gerekmektedir. Düz ve koyu renkler sizi olduğunuzdan zayıf gösterecektir.

Dar omuzlu ve küçük göğüslü bir bayansanız, Gece elbisesi modeli seçiminde, üst tarafı dolgun veya pileli katlamalı olmalıdır, alt tarafları dar olmalıdır.

Vücut yapısı ile birlikte boy da Gece elbisesi seçiminde çok önemlidir. Kısa boylu bayanlar topuklu ayakkabnın çok fazla göze çarpmaması için fırfırlı etkeli elbiseler giymelidir. Uzun boylu bayanlar ise, dar ve kısa modellere yönelmelidir.

Hepsinden önemli olan elbisenin üzerinize oturması ve yakışmasıdır.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git