Göz çevresindeki kırışıklıkları engellemenin yolları

Göz çevresindeki kırışıklıkları engellemenin yolları
11 Mayıs 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


İleri ki yaşların en büyük sorunlarından olan göz çevresindeki kırışıklıklar bayanların ve erkeklerin çözüm bulmaya çalıştıkları sorunların başında gelmektedir. Cildinizde kullandığınız makyaj ürünlerinin yıllar sonra oluşturdukları kırışıklıklar nedeni ile cildiniz olduğundan daha yaşlı görünmektedir. Göz çevresindeki kırışıklıkların en büyük nedenleri arasında kullanılan makyaj ürünlerinin tam anlamı ile ciltten temizlenmediği, yoğun çalışma hayatı, stres ve kullanılan fazla mimik hareketleri sonucunda kırışıklıklar oluşmaktadır. Genç yaşlarda da görülen cilt sorunlarından olan göz çevresindeki kırışıklıklar, sigara ve alkol kullanımından, uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmaktan dolayı engellenemeyen kırışıklıklar görülmektedir. Göz çevresindeki kırışıklıkları engellemek için doğal bakım maskelerinden oluşan maskeler yapılarak cildin daha genç bir görünümde olması sağlanmaktadır. Cildinizin daha genç ve parlak kalması, kırışıklıkların oluşmaması için kimyasal ürünlerden çok doğal bakım ürünlerin tercih edilmesinde yarar vardır. Göz çevresinde oluşan kırışıklıkları severek tükettiğimiz meyve-sebzelerden kolaylıkla hazırlayabilmekteyiz. Göz çevresindeki kırışıklıklar için:

  • Lahana maskesi, 3–4 lahana yaprağının suyunu çıkartın. Bu suyu göz çevrenize parmak uçlarınızın yardımı ile masaj yaparak sürün. 20 dakika kadar bekleyip, ılık su ile yıkayın.
  • Muz maskesi, 1 adet muzu ezerek, içerisine birkaç damla gül suyu karıştırın. Göz çevrenizde bulunan kırışıklıklara sürün, 30 dakika beklettikten sonra yıkayın.
  • Havuç maskesi, 1 adet havucun suyunu çıkartın, içerisine birkaç damla gül suyu ekleyin. Hazırladığınız bu karışımı yarım saat soğumaya bırakın. Sonra göz çevrenizdeki kırışıklıkları sürerek, bir süre sonra kırışıkların oluşumunu engellemiş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git