İğne Oyası Modelleri

İğne Oyası Modelleri
1 Mayıs 2015 tarihinde Moderatör ekledi.


İğne oyası,  tığ yerine iğne ile birlikte ipek, pamuk, naylon ipliklerden yapılan el emeği sanatlardandır. İğne oyası kullanım alanları, havlu kenarları, yazma kenarları, seccade, oda takımları, mendil kenarları, yatak veya çarşaf örtülerinde sıklıkla görülebilir. İğne oyası en güzel ipek iplikle yapılmaktadır. Ama diğer iplerle de oldukça fazla yapılır. Öğrenmesi biraz zordur  ama öğrenildiği zaman elinizden düşüremeyeceğiniz kadar keyifli bir uğraştır. Tığ oyasının yerini hızla dolduran iğne oyaları, çok şık ve kibar bir görünüme sahiptir.  İğne oyalarını süslemek için boncuk, pul gibi süsleme araçları ile güzelliğine güzellik katabilirsiniz.

İğne oyasını kendiniz istediğiniz renkte ve  şekilde yapabileceğiniz gibi satın da alabilirsiniz.Oldukça uygun fiyatlarda bulunan iğne oyaları, internetten veya tuhafiyelerden oldukça uygun fiyatlara alınabilir.

İğne oyası yaparken dikkat edilmesi gerekenler: ilk olarak iğnenin yazmayı delmemesi için küçük ve ucunun ince olması gerekir. Ucu ince olmazsa elinize batma olasılığı daha yüksektir. İp, iğneye dolanırken, çift düğüm atılması oyanın hem daha iyi şekil almasını sağlar hemde dik ve güzel duru. Düğümler sıkı ve sert olursa oya kolalı gibi durur ve daha güzel bir sonuç elde edersiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git