Jennifer Lopez Kimdir

Jennifer Lopez Kimdir
7 Mayıs 2015 tarihinde Moderatör ekledi.


Jennifer Lopez 24 Temmuz 1969 New York doğumlu, oyuncu, dansçı, şarkıcı ve moda tasarımcısıdır. Oyunculuk hayatına, 1986 yılında ilk oynadığı My Little Girl adlı filmle atılmıştır. 1991 yılında kendi dans grubuyla  dansçılık yapan Jennifer Lopez büyük işler alarak yükselişe geçmeye başlamıştır. Daha sonra 1997 yılında ilk başrol oynadığı film olan Selena ile 1 milyon doların üzerinde kazanan ilk latin oyuncu olarak oldukça başarılı olmuştur.

Oyunculuğa devam ederken müzik hayatına da atılan Jennifer Lopez,  1999 yılında ilk albümü olan On the 6’yı çıkararak 10 parmağında 10 marifet olduğunu göstermiştir.  Jennifer Lopez,  2001’de çıkardığı ikinci albümü ve oynadığı The Wedding Planner filminin aynı anda yayınlanmasıyla aynı anda hem şarkısı hem filmi listelerde 1 numara olmuştur ve bunu başaran ilk kişidir.

Jennifer Lopez, yaptığı bütün işlerle listelere 1 numarayla girmeyi başarmış ve geçen zamana rağmen başarısı hiç azalmamıştır.  75 milyon albüm satışıyla adeta rekor kıran Jennifer Lopez filmlerinde de 2 milyar doları geçerek en etkili ve en çok para kazanan latin oyuncu olmayı başarmıştır.

Jennifer Lopez  2000’li yılların en başarılı 3. Kadın sanatçısıdır. 2010 yılında Dünya Müzik Ödülleri’nde  sanata üstün katkılarından ve başarısından dolayı Efsane Ödülünü kazanmıştır.

Jennifer Lopez, başarılarıyla adından söz ettirdiği gibi özel hayatıyla da sürekli gündemde kalmıştır. İkinci eşi Chris Judd ile evliyken Ben Affleck ile ilişkisi olmuştur. Fakat uzun sürmeyen bu ilşki sonunda 2004 yılında uzun süredir arkadaşı olan Marc Anthony ile evlenmiştir. Jennifer Lopez’in 2008 yılında ikiz çocukları olmuştur.

Başarısı dillerden düşmeyecek olan Jennifer Lopez bütün nesillerin en çok dinlediği şarkıcılardan biri olarak kalacaktır ve başarısı artmaya devam edecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git