Kır Düğünü Dekorasyon Fikirleri

Kır Düğünü Dekorasyon Fikirleri
31 Ağustos 2015 tarihinde Trendkız ekledi.


Yaz geldi, düğün sezonu açıldı! İşte, hayalleri süsleyen kır düğünleri için hoşunuza gidebilecek konsept fikirleri.

1. Sade sandalye süslemeleri
sade-sandalye-süslemeleri
Süslemelerle başlayalım! Kır düğünlerinin kendine has bir rengi zaten var. Yazın ışıltısı ve doğanın canlılığı ile sade sandalye süslerini birleştirdiğinizde bile, capcanlı bir organizasyona adım atmışsınız demektir!

 
2. Pötikareli masa konsepti
potikareli-masa-konsepti
Kır dendiğinde akla önce piknik geliyor, piknik dendiğinde ise pötikareli piknik örtüleri! Peki, kır düğünlerinde konseptinize uygun renkte pötikareli masa süslemesine ne dersiniz?

 
3. Çiçekler içinde masala
cicikler-icinde-masa

Bir kır düğünü yapıyorsanız, masalarınızı sakın çiçeksiz bırakmayın! Yemyeşil kırın ortasında çiçeklere bezenmiş masalarla, düğününüze canlılık katın.

 

4. Renkli balonlar
renkli-balonlar

Kır düğünleri, salon düğünlerinden farklı olarak, şenlik havasını andırıyor. Balonsuz şenlik olur mu peki?

 

5. Ağaçtan ağaca ışıklandırmalar
agactan-agaca-isiklandirmalar

Eğer elektrik kullanarak aydınlık bir tema yaratmak istiyorsanız, bir ağaçtan diğerine uzanan değişik lambalar, ampuller kullanabilirsiniz.

 

6. Otantik bir ışıklandırma
otantik-bir-isiklandirma

Eğer daha otantik bir konsept seçimi yaptıysanız, elektrikli bir aydınlatma yerine, mum da kullanabilirsiniz. Yine bir ağaçtan diğer gerilmiş bir ipe asılı, çiçeklerle süslenmiş mumluklar, şahane duracaktır…

 
7. Dans pistiniz de renklensin!
dans-pistinizde-renklensin

Açık havada bir düğün için çok tatlı bir fikir: Dans pistinin üzerinde, yukarıdan inen şemsiyeler. Rengarenk şemsiyelerle, şirin bir dans pistşnde dans etmeyi kim istemez ki?

 
8. Ağaçlardan sarkan, şirin süsler
agaclardan-sarkan-sirin-susler

Etraf zaten yemyeşil demeyin, bu tarz minik süslerle düğününüzü yılın en şık düğünü yapmanız mümkün!

 
9. Yemeyip yanında yatılacak türden bir pasta!
yemeyip-yaninda-yatilacak-bir-pasta

Düğün pastanız da konseptinize uygun olmalı. Ama tabi ki, koca güllü pastaları kastetmiyoruz. Zarif çiçeklerle süslenmiş, etrafında minik kuşların olduğu böyle bir pastaya ne dersiniz?

 
10. Kır düğünlerinin en şeker köşesi…
kir-dugunlerinin-en-seker-kosesi

Şeker gibi düğün yapıp, şeker köşesi yapmadan olmaz! Kır düğünlerinde yeni yeni moda olan şeker köşesi, düğününüzün favori yeri olabilir :)

 
11. Ağaç dekorasyonu
agac-dekorasyonu

Masaların ardında duran ağaçları da es geçmemek gerek. Hem ağaçlara zarar vermemek, hem de vintage bir görüntü sağlamak adına ipe asılı fotoğrafları ağaca sarabilirsiniz.

 
12. Vintage düğün yönlendirmeleri
vintage-dugun-yonlendirmeleri

Salon düğünlerinde düz bir A4 çıktısı ya da sıradan tabelalar kullanılıyor. Siz yeni bir şey yapın ve yönlendirmenizin çevresini bu tarz çiçekli aksesuarlarla süsleyin.

 
13. İnce topuklu ayakkabılar için pratik bir çözüm
topuklu-ayakkabi

Düğün içi gelen misafirlerinizin bir kısmı, topuklarının toprağa batacağını düşünmeyebilir. Bu pratik topuk aparatlarında bolca alıp, süslü büyük bir kasenin içinde ihtiyacı olanlar için sunabilirsiniz.

 
14. Yeni moda, spor ayakkabı!
yeni-moda-spor-ayakkabi

Düğünde rahat olmak, en çok gelin ve damadın hakkı değil mi? Neyse ki düğünlerde yeni moda spor ayakkabı. Artık kırda ayak burmakay, oynarken minik hareketlere son!

 
15. Rüzgarda süzülen bir gelinlik…
gelinlik

Madem kırda bir konsept seçtiniz, gelinliğinizi de bu konsepte uygun olabilir. Kırda rahat edebileceğiniz, rüzgarda hafif hafif uçuşacak bir gelinlik seçebilirsiniz!

 
16. Kır düğününe yakışır bir gelin çiçeği
gelin-cicegi
Düğünlerin şaşalı renklerinden ve buketlerin uzak, papatya ya da kasımpatılarla süslenmiş, sade bir gelin buketi ile çok asil görüneceğinize eminim! :)

 
17. Çiçeklere bezenmiş, tatlı bir gelin saçı
gelin-saci

Kır düğünleri için belki biraz klişeleşmiş bir model, ama sımsıkı topuzlardan çok daha rahat edeceğiniz kesin! Üstelik spor ayakkabı ve rahat bir gelinliğin üstünde, çiçekler serpiştirilmiş bol bir modelle, çok tarz olacaksınız. Bizden söylemesi :)

 
18. İç açan bir damatlık :)
damatlik

Rahat ve şık olmak damatların da hakkı! Tek tip smokinlerden biraz uzaklaşıp, rengarenk kır düğününüzde damadın da kendini daha rahat hissedeceği bir damatlık seçimi, sizce de hoş olmaz mı? :)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git