Kış diyeti nasıl yapılır?

Kış diyeti nasıl yapılır?
29 Eylül 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


KIŞ DİYETİ İÇİN ÖNERİLER

 

Zayıflamanız sizi kondisyon gücüne kavuşturacağından zinde bir forma ulaştıracaktır. Ancak bunun için esnek hale getirilemeyen diyetler gerekmektedir. Sağlıklı bir yaşamda çok önemli olan ideal kilo kavramı için yapılan bu diyetler mevsimine göre değişebilmektedir. Yaz mevsimindeki sebze-meyveler ve iklimin bünye üzerindeki etkisi kış aylarındaki gibi olmamaktadır. Bu nedenle kış diyeti önerimiz farklı olacaktır.

Kış aylarının bir özelliği de vücudun sahip olduğu enerjisini biraz sükûnete bırakmasıdır. Daha az faaliyet ve soğukların da getirdiği mevsimsel yorgunluğun etkisiyle vücuttaki enerji miktarı potansiyel olarak azalmaktadır. Enerjinin azalması bir yandan da kilo almanın yolunu açıyor. Bu bir kısır döngü şeklinde de gider.

Zaten insanlar kışın kilo almasaydı yaz mevsiminde zayıflama salonları dolmayacaktı. Yaz mevsimine daha zinde formla ve ideal kiloyla girebilmeniz için size aşağıda bir kış diyeti sunuyoruz. Genel hatlarıyla belirtilen diyeti yaptığınızda yaz mevsimine ideal kilonuzla girmeniz mümkündür.

Kış diyeti:

Su miktarını artırmalısınız. Çünkü yaza göre kışın metabolizmanız daha yavaşlar ve terleme de söz konusu olmaz. Minimum iki litre su idealdir. Kış sebze ve meyvelerini düzenli şekilde almalısınız. Ayrıca vücut bağışıklığınızı dinç tutacak balık ve içindeki Omega 3 asitini almak çok önemlidir. Yüksek şeker içeren tatlıları azaltmanızda yarar vardır. Yemek saatlerini aynı tutun.

Akşam öğünü saat 7’den sonra olmasın. Karbonhidratı azaltın. Evinizi havalandırmak vücudun kilo ayarlamasındaki solunumu düzenleyeceğinden ideal kilonuza dolaylı etki yapacaktır. Aynı şekilde yürüyüş yapmak da diyette önemlidir. Her gün 10 adet fındık yemenin yanı sıra bitkisel çaylar da kış diyetinin bir parçasıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git