Koltuk Takımı Modelleri

Koltuk Takımı Modelleri
5 Mayıs 2015 tarihinde Moderatör ekledi.


Koltuk takımları evinizin en güzel ve en çok kullanılan mobilyalarıdır. Koltukların görünümü, kumaşı, sağlamlığı, kullanışlılığı, ömrü, fiyatı, desenleri ve tarzı oldukça önemli özellikleridir. Sadece görünümünü yada fiyatını beğenmeniz koltuk satın alırken yeterli değildir. Koltuk modelleri seçerken bilinmesi gerekenleri sizler için sıraladık.

Koltuk Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Küçük salonlar için, köşe koltukları tercih etmeniz daha çok alan kalmasını ve odanın daha kullanışlı olmasını sağlar. Ve mutlaka açık tonlarda koltuk modelleri tercih edilmelidir.
  • Dümdüz ve sade koltukları fantezi yastıklarla daha güzel ve gösterebilir renk katabilirsiniz.
  • Oturma odalarına desenli veya pastel tonlarda koltuklar seçilmesi daha uygundur. Salonlarda ise koyu renkler tercih edilmelidir. Salonlar için kahve tonları, bordo, mürdüm, yeşil gibi tonlar tercih edilebilir.
  • Koltuk seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de leke tutmayan, yumuşak dokulu ve terletmeyen modeller seçilmesidir.
  • Yastıklar yıkanıp temizlenebilmesi için fermuarlı olmalıdır.
  • Koltuk modellerinin kumaşları tek renk ve koyu tonlarda olursa aksesuarlar daha fazla öne çıkar ve elit bir görününüm olur. Sade modellerin modası hiçbir zaman geçmez.
  • Kadife veya tüylü kumaşlardaki koltukları tercih etmek istiyorsanız. Temizlerken durulama suyuna sirke atıp güzel bir şekilde temizleyebilrsiniz.

Mobilyalar evimiz için büyük değer taşır. Rahat ve huzurlu koltuklar tercih edilmelidir. Çünkü günün yorgunluğunu koltukların rahat olmasıyla da giderebilirsiniz. Koltuk takımlarının şık olması istenirken rahatsız ve ağrı yapan bir koltuk seçmemeniz gerekir. Koltuk takımları  seçerken Rahatlık en önemli ilk bakacağınız özellik olmalı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git