Lens çeşitleri ve kullanımı

Lens çeşitleri ve kullanımı
16 Haziran 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


Gözlerinde görme sorunu olan kişiler numaralı gözlük kullanarak, gözlerindeki sorunların yok olması için çaba göstermektedir. Gözlük kullanımı çoğu zaman rahat olmakta ama çoğu zamanda kişilere kullanımı işkence olmaktadır. Bu yüzden son yıllarda göz sorunları olan kişileri numaralı gözlük kullanımı yerine lens kullanarak daha rahat ve kolay bir biçimde kullanmaktadırlar. Kullanım sıklığının artması ve herkes tarafından kullanılması ile lens çeşitliliğinde artışlar olmaktadır.

Lens çeşitleri ikiye ayrılmaktadır. Bunlar; numaralı olanlar göz sorunları için kullanılan ve farklılık olarak kullanılan renkli lensler olmaktadır. Numaralı kullanılan lensler görme sorunun ortadan kalmasına sağlamakta ve şeffaf renkte olmaktadır. Kendi göz renginden sıkılan yâda farklılık yaratmak isteyen kişiler genellikle renkli lensler kullanarak kendi göz renklerinden daha farklı renkte lens kullanmaktadırlar. Renkli lensler bayanlar tarafından her geçen gün daha fazla kullanılmakta ve kullanım oranında artışlar görülmektedir. Bu kadar fazla kullanımı olan lenslerin kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar, temiz ve hijyenik bir biçimde lenslerinizi kullanmanız gerekmektedir.

Lens kullanımından önce mutlaka ellerinizi sabun ile yıkamanız gerekmektedir. Lenslerini nasıl kullanacağınızı bilmiyor iseniz kullanım kılavuzu ile lenslerinizi rahatlıkla kullanma imkânına sahip olabilirsiniz. Solüsyon, lens kabı ile lenslerinizi kolaylıkla kullanabilirsiniz. Güneş gözlüklerinizi kullanımı sırasında dikkat ettiğiniz gibi almak istediğiniz lenslerinizin bilindik markadan olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git