Meme estetiği

Meme estetiği
28 Mayıs 2015 tarihinde Trendkız ekledi.


Estetik kelimesinin temelinde sanat ve güzellik olguları yatmaktadır. İnsan bir birey olarak doğar ve sosyal bir varlık olarak yaşar. İnsanların sosyal bir varlık olmaları onların kabullenme ihtiyacını ortaya çıkarır. Bu nedenle estetik kaygılar ortaya çıkmaya başlar. Estetik ihtiyacı sadece güzel görünmek için değil, sağlık nedenlerinden, psikolojik nedenlerden dolayı da gerekebilir. Bu yüzden vücudumuzda makyajdan ameliyata kadar bir çok estetik işlem uygularız.* Bu estetik işlemleri derli toplu bir şekilde sıralamak istedik

Meme Toparlama (Dikleştirme)


Meme toparlama işlemi sarkık memelerin ameliyat yolu ile toparlanması işlemine verilen addır. Gebelik çok doğurma, emzirme, yaşlılık,* kalıtsal özellikler, hormon düzeyleriniz memelerinizin sarkmasına nende olabilir. Memeler, “mastopeksi” adı verilen bir operasyonla dikleştirilir.* Meme başları aşağıya bakıyorsa, memeler arasında şekil bozukluğu varsa, memede düzlük vb varsa meme dikleştirme operasyonuna ihtiyacınız var demektir. Meme dikleştirme operasyonları bir ihtiyaçtan kaynaklanacağı gibi estetik kaygılarla daha iyi bir memeye sahip olmak için de yaptırılabilir. Operasyon oldukça kısa sürecektir. Ameliyat sonrasında 8 hafta boyunca medikal sutyen kullanılması zorunludur.

Meme Küçültme


Meme küçültme rahatsız edecek irilikteki memelerin bel ağrılarına yol açması vb nedenlerden dolayı operasyonla küçültülmesi işlemidir. Eğer memeleriniz, vücudunuza göre büyükse, memelerinizin ağırlığı yaşam kalitenizi bozuyorsa, yürümenizi, eğilip kalkmanızı zorlaştırıyorsa,* memelerinizin altı ve arası tahriş oluyorsa, *fiziksel hareketlerinizi kısıtlıyorsa, özgüveninizi zayıflatıp, psikolojinizi olumsuz etkiliyorsa mutlaka göğüs ufaltma ameliyatı yaptırmalısınız.* Meme küçültme operasyonu meme kanseri riskini arttırmayacaktır. Operasyon sonrasındaki gece evinize dönebilirsiniz. Doktorunuzun tavsiyelerine uygun davrandığınız takdirde kendinizi kısa sürede toparlayacaksınız.

Meme Protezi (Büyütme)


Halk dilinde silikon olarak da bilinen protezler göğüslere şekil vermek dikleştirmek için kullanılır. Meme altından açılan küçük bir kesi ile yerleştirilen protezler birçok estetik sorunu ortadan kaldırır. Meme estetiği ameliyatından sonra hastaların bir süre medikal sütyen kullanmaları gerekir. Meme protezleri farklı model ve büyüklüklerde olabilir. Bu modeller konusunda uzman hekiminiz sizi bilgilendirecektir.

Jinekomasti


Jinekomasti erkeklerde gelişen meme büyümesi rahatsızlığıdır. Bu rahatsızlığın nedeni hormonlar olabileceği gibi, aşırı alkol alımı, karaciğer rahatsızlıkları da olabilir. Küçük bir operasyonla jinekomastiden kurtulabilirsiniz. Meme başının altından küçük bir kesi ile girilerek, gereksiz dokular çıkarılır. 2 gün sonra işinize dönebilirsiniz. 2 hafta sonra spor yapmaya başlayabilirsiniz. Başarılı ve masrafı düşük bir ameliyattır.* 18 yaşından büyük tüm erkeklere uygulanabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git