Meryem Uzerli Kimdir

Meryem Uzerli Kimdir
4 Mayıs 2015 tarihinde Moderatör ekledi.


Meryem Uzerli, 12 Ağustos 1983 yılında Almanya’da doğmuştur. Babası Türk annesi Alman bir ailenin kızlarıdır. Almanya’da oyunculuk ve tiyatro dersleri almıştır. Türkiye’de adını  Meral Okay’ın yazdığı Muhteşem Yüzyıl dizisi ile duyurmuştur.  Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli, 8 süren seçmelerde binlerce kişi arasından seçilerek dizide oynamaya başlamıştır. 4 dil bilmesi rolü almasında oldukça etkili bir olmuştur. Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi Hürrem Sultan rolüyle oldukça başarılı olmuştur ve rolün hakkını vermiştir.

Meryem Uzerli  Muhteşem Yüzyıl Dizisindeki Hürrem Sultan rolüyle 2011 yılında iki kez en iyi kadın oyuncu ve bir kez TV Yıldızları özel ödülünü almaya hak kazanmıştır. 2012 yılında ise Drama dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanmıştır. Çok büyük başarılara imza atan Meryem Uzerli,  dizi bitmeden ayrılmak zorunda kalmıştır. Dizinin yarısında Tükenmişlik Sendromu hastalığına yakalanarak diziyi yarımda bırakıp yurt dışına dönüş yapmıştır.

Özel hayatının da oldukça konuşulduğu Meryem Uzerli Can Ateş ile birlikteliğinden 10 şubat 2014te Lara isimli bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir. Şuan sadece Elidor reklamlarıyla ekranlarda olan Meryem Uzerli umarız kısa zamanda yeni projelerle karşımızda olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git