Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Mucizevi Yiyecek

Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Mucizevi Yiyecek
2 Mayıs 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


Cildinizin beslenmesi ve canlanması için haftada iki ya da üç kere yaptığınız maskelerden sonra yediğiniz besinler ile de cildinizin bakımlı olmasını sağlamanız gerekmektedir. Cilt tipinizi bilerek zararlı olacak cildinizde sorunlar çıkartacağınız besinleri tüketmemeniz gerekmektedir. Yağlı cilt tipine sahip kişilerin yağlı yiyeceklerden uzak durması gerekmektedir yoksa sivilce oluşumunu hızlandırmış olmaktadır. Mükemmel bir cilde sahip olmak istiyorsanız yediğiniz besinlere çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Mükemmel bir cilt için mucizevi yiyecekler:

  • Günde 2 litreye yakın su tüketerek, vücudunuzda bulunan toksinlerin atılmasını sağlayabilirsiniz. Canlı ve parlak bir ciltte sahip olabilirsiniz. Fazla tüketilen su cilt bakımını doğal olarak yapmakta cildinizin sürekli nemli kalmasını sağlamaktadır.
  • Balık, içerisinde bulunan omega–3 sayesinde cildin yaşlanmasını geçiştirici etki yaratmaktadır.
  • Avokado, cildin dış etkenlere karşı korunması ve cildin mükemmel bir görünüme kavuşması için mutlaka tüketilmesi gereken besinler arasında yer almaktadır.
  • Kırmızı meyveler, içeriğinde bulunan antioksidan ile cildin ihtiyacı olan tüm besinleri barındırmaktadır.
  • Yeşil Çay, cildi sıkılaştırıcı etkisi ile mükemmel bir cilt için en önemli besinler arasında yer almaktadır.
  • Ispanak cildin yaşlanmasını geçiştirici içeriği ile tüm cilt tipleri için en doğal bakımı yapmaktadır.
  • Domates, kuru ciltlere sahip kişiler için özel nemlendirici olmaktadır. Mükemmel bir cilt için mutlaka tüketilmesi gereken besinler arasında yer almaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git