Murat Boz Kimdir?

Murat Boz Kimdir?
28 Nisan 2015 tarihinde Moderatör ekledi.


 

Murat Boz 7 Mart 1980 yılında Zonguldak’ta doğmuştur.  Daha sonra İstanbul’a yerleşmiştir ve  İstanbul bilgi üniversite’nde Caz Vokal Bölümünü kazanmıştır. Bu dönemlerde Tarkan’ın vokalistliğini yapmıştır. İlk çıkışını, 2006’da yılında Nil Karaibrahimgil tarafından yazılan Aşkı bulamam ben şarkısı ile yapmıştır. Daha sonra ilk albümü olan Maximum satışa sunulmuştur. Bu albümde Tarkan, Mustafa Ceceli, Ümit Sayın gibi birçok sanatçı tarafından destek görmüştür.

Murat Boz, 2007 yılında Altın Kelebek Ödülleri, İstanbul FM Altın Ödülleri ve Kral Müzik Ödüllerinde en iyi çıkış yapan sanatçı olarak ödüller almıştır. Çıkardığı bütün albümler tutmuştur ve büyük başarıya imza atmıştır. Piyano, ney ve keman çalabilir bunun yanı sıra yaptığı yardımlarla adından sıkça söz ettirmiştir. 2011 yılında gerçekleşen Van depremi mağdurlarına yardım amaçlı Van için Pop konserlerinde sahne aldı.

2011-2014 yılları arasında O Ses Türkiye yarışmasında jüri olarak bulunmuştur. Yarışmanın ilk sezonunda yarışmacısı Oğuz Berkay Fidan finalde en çok oyu alıp birinci oldu.  Birçok reklam filminde gördüğümüz Murat Boz 2014 yılında Hadi İnşallah filminde başrol oynayarak sinemaya ilk adımını atmıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git