Nur Yerlitaş Biyografisi

Nur Yerlitaş Biyografisi
8 Mayıs 2015 tarihinde Moderatör ekledi.


Nur Yerlitaş, 14 aralık 1960 İstanbul doğumludur.  Ünlü kıyafet tasarımcısıdır, dobralığı ve açık sözlülüğü ile tanınır.  Kendisinden bahsederken modacı olarak değil dikişçi veya kıyafet tasarımcısı olarak anılmak istemektedir.

Nur Yerlitaş kariyerine ilk adımı  80li yıllarda İtalya ve Fransa’dan getirdiği kıyafetleri satarak atmıştır.    Birçok ünlü isimlerin kıyafetlerini tasarlar ve gittikçe çok tanınan bir isim olmuştur.  Bülent Ersoy, Seda Sayan,  Petek Dinçöz, Ajda Pekkan ve Sibel Can gibi oldukça ileri gelen ve tanınan ünlülerin sahne kıyafetlerinde başarılara imza atmıştır.

Sadece ünlü ve zengin kesimlerin tanıdığı Nur Yerlitaş  ekranlara çıkmasıyla tüm Türkiye’nin tanıdığı bir tasarımcı olmuştur. Birçok yarışmada jüri koltuğunda oturan Nur Yerlitaş  dobra ve doğru yorumlarıyla oldukça ilgi çeken  birisi haline gelmiştir.

Nur Yerlitaş ‘ın ekranlara ilk çıkması 2007 yılında bir dans yarışmasında jüri koltuğunda oturmasıyla olmuştur. Daha sonra 2010 yılında birkaç ünlü ile birlikte Yemekteyiz yarışmasına  katılmıştır. Daha sonra Nur Yerlitaş  Demet Akalın’ın Türkan şarkısının klibinde Türkan Şoray’ı canlandırmıştır. 2011 yılında moda üzerine yapılan Bugün Ne Giysem adlı yarışmada jüri olması daha çok popüler ve sevilen birisi olmasını sağlamıştır. Aynı konsepte olan Bu Tarz Benim yarışmasında jürilik yapan Nur Yerlitaş  TV8’de halen devam edenn İşte Benim Stilim adlı yarışma da jüridir.

Dobralığının yanı sıra Nur Yerlitaş  ne kadar eğlenceli ve duygusal bir kişi olduğunu zaman zaman göstermiştir. Yüz ifadelerinden yapılan capslerle kendisi de eğlenip komik tarafının olduğunu da göstermiştir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git