Örgü Atkı Modelleri

Örgü Atkı Modelleri
11 Mayıs 2015 tarihinde Moderatör ekledi.


Örgüler, eskiden günümüze gelmiş en güzel el işlerindendir. Genç yaşlı herkesin bildiği ve yaptığı örgü modellerinin oldukça fazla çeşitleri mevcuttur.  Çoğu kişi çeyiz için yapmaktadır.  Fakat asıl amacı kış aylarında soğuklardan korunmaktır. En güzel korunma yöntemlerinden biri olan Örgü Atkı Modelleri hemen hemen herkes tarafından kullanılmaktadır.

Örgü Atkı Modelleri çeşitleri oldukça fazladır. Kalın, ince iplerle veya geniş, uzun olarak yapılmaktadır. Genellikle koyu renk olmasına rağmen son zamanlarda her renkte kullanılmaya başlanmıştır. Maharetli ev hanımlarının her geçen gün yeni desenler çıkardığı Örgü Atkı Modelleri en çok tercih edilenleri lastik modeller veya haroşadır.

Erkekler tarafından da oldukça tercih edilen Örgü Atkı Modellerinin en yeni ve trend olanı boyunluk modelleridir. En çok erkeklerde görmeye alıştığımız bu model çok kullanışlı ve pratiktir. Her renginin mevcut olduğu boyunluklar, düz ve desensiz olarak yapılmaktadır. Örgü Atkı Modelleri özellikle çocuklar için çok fazla modelde yapılmaktadır. Yaratıcı bayanlar, çocuklar için hayvan veya eğlenceli figürlerle çocukların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Atkı şapka takımları daha çok tercih edilse de örgü atkılar kış aylarında olmazsa olmazımızdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git