Örgü Lif Modelleri

Örgü Lif Modelleri
7 Mayıs 2015 tarihinde Moderatör ekledi.


Örgü lif modelleri, bütün örgü bilenlerin yada ilk öğrenenlerin yaptığı veya denediği örgülerdir. Genç kızların çeyizlerinin olmazsa olmaz Örgü lifleri, kasnak, şiş veya tığ ile yapılabilir. Her renkte ve boyutla olabileceği gibi istenilen desenlerde de yapılabilir.
Örgü lif modelleri, çiçek şeklinde, kalp şeklinde veya yıldız şeklinde sıklıkla yapılmaktadır. Genelde 2 renk veya tek renk olarak yapılan Örgü lif modelleri isteğe göre daha fazla renk ve büyüklükte yapılabilir. Örgü lif modelleri yapılacak ipin kalın olmaması gerekmektedir ne kadar kalın olursa suyu o kadar içine çeker ve kullanışsız olur. Özel lif ipi diye satılan ince ipler kullanılmalıdır.

Şiş ile örülen liflerde çok fazla desen yapılabileceği gibi tığ ile yapılan örgü lif modellerinde çok daha fazla şekil yapılabilir. Kasnak ile yapılan Örgü lif modelleri aynı desende ve şekilde olur. Lif örmek oldukça kolay bir örgü modelidir. Öğrenilmesi çok zaman almaz ve herkes kolaylıkla yapabilir. Boş zamanlarınızı değerlendirmek için çok iyi bir uğraştır. Beceri ile aram pek iyi değil diyorsanız çok uygun fiyatlarda bulabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git