Retro Saç Modelleri

Retro Saç Modelleri
8 Mayıs 2015 tarihinde Moderatör ekledi.


Retro, kelime anlamı geçmişe yönelik geçmişe ait demektir.  Retro saç modelleri ise geçmişi yansıtan ve oldukça seksi bir saç modelidir.  Çok eski yıllarda bayanların en çok tercih ettiği bu modeller herkesin hayran olduğu ve çok yakışan modellerdir. Günümüzde çok fazla kullanılmasa da Retro saç modası hiçbir zaman ölmemiştir.  40’lı yıllarda başlayan Retro saç modelleri günümüzde tekrar moda olarak karşımıza çıkmaktadır. 2015 yılında Retro saç modelleri oldukça seksi ve çekici bulunan saç modelleri arasında yerini aldı.

Retro saç modelleri yapımı zor görünse de aslında oldukça kolay ve kendimiz uygulayabileceğimiz bir modeldir.  Evde düzleştirici, maşa ile kolaylıkla yapılacak bir saç stilidir. Maşa ile yaparken, tost tarzında saçı maşanın arasına alıp alt tarafı maşanın üstüne tutuyoruz ve her yerine uyguluyoruz oldukça pratik bir yöntemdir.  Jöle ile hiçbir ısıtıcı kullanmadan Retro saç modelleri yapmak mümkün.  Hafif nemli saçın heryerine jöle uygulanır ve sonra taranır. Saçın şekil verilecek kısmı parmakla bastırılır daha sonra tarakla kıvrılır. Düzleştirici ile Retro saç yapımı ise en kolayıdır. Maşa ile yapımına oldukça benzer. Saçın üst kısımlarını ayırıp spreyledikten sonra, düzleştiriciyi saça koyup düzleştiriciyi bukle yapar gibi kıvıyoruz biraz öyle bekledikten sonra saçlar bukleye benzeyen retro olacaktır.

Siz de Retro saç modellerini birkaç denemeden sonra kolaylıkla yapabilirsiniz. İnternet yardımı ile daha kolay öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git