Saç Bakım Önerileri

Saç Bakım Önerileri
3 Mayıs 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


Saçlarınız dış görüntünüzün en önemli yerini oluşturmaktadır. Saçlarınızın bakımlı ve canlı görüntüsü ile tüm gözleri üzerinizde toplama imkânına sahip olabilirsiniz. Saç bakımınızı hiç aksatmadan haftada 2–3 kere yaparak canlı ve parlak saçlarınız ile herkesi hayran bırakabilirsiniz. Bakımsız ve yıpranmış saçlar hoş bir görüntü vermediği için herkes tarafından eksi bir puan almamak için mutlaka saç bakımınızı yapmanız gerekmektedir. Saçlarınızın bakımlı olması için evlerinizde bulunan doğal bakım ürünleri ile saç bakımınızı yapabilirsiniz. Saçlara uygulanan şekillendirici yüzünden saçlarınız yıpranmakta, koparak dökülmektedir. Saç bakımınız için yapmanız gerekenler:

 • 1 kahve fincanı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı deniz tuzu, 1 çorba kaşığı elma sirkesi, 1 çorba kaşığı biberiye yağı, 1 tatlı kaşığı öğütülmüş mayayı, cam bir kapta karıştırın. Daha sonra karışımı saçlarınıza sürerek, saçlarınızda 2 saat bekletin. Saçlarınızın canlanması ve parlak görünmesini sağlayan en önemli saç bakım maskesi olmaktadır.
 • Buğday çimini ezip suyunu çıkartın. Bu suyun içerisine zeytinyağı ekleyerek, saç diplerinize sürün. Saçlarınızın dipten uca daha bakımlı ve güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Saç diplerinizde kaşıntı var ise, 1 yumurta sarısı, 1 kaşık alkol, 1 çorba kaşığı Hint yağı, 1 çay kaşığı tuzu, bir kapta karıştırın. Saç diplerine sürdüğünüz bu karışımı 2 saat bekleterek yıkayın. Yaptığınız maske ile saç bakımını yapmış olursunuz.

Etiketler:

Saç Bakım Önerileri Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Demet Melek diyor ki:

  Çok iyi anlatmışsınız, işime yaradı teşekkürler.

 2. Derya Ela diyor ki:

  Saç Bakımı çok önemli, elinize sağlık.

 3. Esra Petek diyor ki:

  Teşekkürler elinize sağlık :)

 4. Lale diyor ki:

  Teşekkürler çok başarılı bir yazı.


Sayfa başına git