Saç Kepeklenmesinin Sebepleri

Saç Kepeklenmesinin Sebepleri
27 Mayıs 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


Saç kepeklenmesi hemen hemen her bayanda karşılaşılan bir sorun haline gelmiştir.Saç kepeklenmesi ya da pullanması saç derisindeki ölü hücrelerdir. Saç derisindeki hücrelerin ölmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Bu sebepler bilindiğinde ve ortadan kaldırıldığında saç kepeklenmesinin önüne kolaylıkla geçilebilir. Özellik de siyah bir elbiseyle gidilen bir yemekte siyah elbisenin kepeklerin dökülmesi sonucu beyaz halini alması çok utanç verici bir durum haline gelmektedir. Bu sebeple de saç kepeklenmesi yaşayan birçok bayan dışarıya çıkarken bile çekinerek çıkmaktadır. Saç kepeklenmesinin en baş sebebi saçın yıkanma aralıklarındaki sürenin fazla olması ya da iyi durulanmaması olmaktadır.

Haftada en az 2 kere saçlar yıkanmalı ve hücrelerin ölmemesi sağlanmalıdır. Ayrıca banyo esnasında saçlar iyice durulanarak şampuan ya da kremin saç diplerinde kalması engellenmelidir. Ayrıca yapılan hatalardan bir tanesi de sürekli şampuanın ya da kremin değiştirilmesidir. Kişi kendi saçına en uygun saç kremini ve şampuanını seçmeli ve artık o şampuan ya da saç kreminden şaşmamalıdır. Yoğun iş temposu ve ekonomik geçim sıkıntısı sonucu yaşanan stresler ve endişeler de saç kepeklenmesine neden olmaktadır. Bu sebeple de stresten uzak durulduğu takdir de saç kepeklenmesi sona erecektir. Özellikle grip, nezle gibi bağışıklık sistemini etkileyen hatalıklar geçirildiğinde bundan saç derisi de nasibini alarak saçların kepeklenmesine enden olmaktadır. Bunun ışında vücudu zorlayacak hareketler yapıldığında da saç kepeklenmesi ya da pullanmasının arttığı gözlenmiştir. Yeni ergenliğe girmiş ya da regl döneminde olan bir bayanda saç kepeklenmesinin arttığını görmekteyiz. Bu sebeple de regl dönemi bittiğinde saç kepeklenmesi de doğal olarak sona ermektedir.
Saç kepeklenmesine ya da pullanmasına neden olan sebepler bu şekilde. Sebeplere dikkat edilerek bu sebepler ortadan kaldırıldığında hiçbir bayan saç kepeklenmesi sorunu yaşamayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git