Saç Yağlanmasını Önlemek için Öneriler

Saç Yağlanmasını Önlemek için Öneriler
28 Mayıs 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


Saç yağlanması birçok bayanın karşılaştığı saç sorunlarından bir tanesi olmaktadır. Saç yağlanması hem saç üzerinde kötü bir görünüm yaratıyor, hem de saç derisinin kaşınmasına sebep oluyor. Saç derisinin her ne kadar yağa ihtiyacı olsa da kolay yağ üretebilen bir yapıya sahip olduğundan dolayı saçı yağlı bırakmak ve saç derisinin bu şekilde besleneceğinin düşünmek yanlış bir davranış olmaktadır. Saç yağlanması bir saç sorunudur ve bu sorunu önlemek için birçok öneri ve kurtuluş yolu vardır. Biz de bu yazımızda sizler için saç yağlanmasını önleyecek önerileri ve kurtuluş yollarını paylaşacağız. Gelin,i birlikte bu önerilere göz atalım.
 
En başta kadınlar saçları ile oynanmasından hiç hoşlanmasalar da kendileri saçları ile oynamaktan oldukça fazla hoşlanırlar. 5 dakika farklı 5 model oluşturmaya çalıştıkları ve saçları ile kuaförcülük oynadıkları bir gerçektir. Bu durumda da saç yağlanmasının olma yüzdesi daha da artmaktadır. Bunun sebebi de saç derisi ile oynadığında deri yağ üretimine geçer. Oynanmaya devam ettikçe bu yağlar deride birikerek saç yağlanmasına kadar yol açar. Saçları fazla ellemek ise; saç yağlanmasını ortadan kaldıracaktır. Bayanlar her şeye zor kara verdiklerinden ve her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündüklerinden dolayı şampuan seçimine de karar veremezler. Bunun sonucunda da saç yağlanması yaşarlar. Saç şampuanını belirledikten sonra şampuanı değiştirmemek saç yağlanmasını önler. Banyo sırasında çok fazla sıcak su ile yıkanmak saçın yağlanma riskini arttırır. Ilık hata mümkünse soğuk su ile banyo yapmak saç yağlanmasını önlemek için birebirdir. Banyodan çıktıktan sonra saç kurutmak için kullanılan fön makinelerinin ısısı ayarlanmalı ve çok sıcak ayarda olmaması gerekmektedir. Her gün olmasa bile hafta içerisinde 1 ile 2 gün arasında kepeği önleyici şampuan kullanmak saç yağlanmasını azaltır. Bunun sebebi de saç kepeklerinin saç yağlanmasını kolaylaştırdığı olmaktadır. Aslında en fazla tartışılan konulardan bir tanesi saçı yıkanma aralığındaki süre olmaktadır. Saçlar her gün yıkandığında saçlardaki olan yağı yok etmiş olmazsınız. Saçın çok fazla yağlanmasını engellemiş olursunuz. Zaten saç derisi anında yağ üretmektedir. Bu yüzden de her gün yıkanmanın saç sağlığı ve derisi açısından olumsuz hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.
 
Saç yağlanması yaşayan bayanlar yazımızda saydığımız önerileri dikkate aldıklarında saç yağlanması yaşamazlar. Yaşasalar bile saç yağlanması sorunu azaltarak belirli bir süre içerisinde yok olmasını sağlayabilirler. Bu sebeple de verilen öneriler dikkate alınmalı ve uygulanarak saç yağlanmasından kurtulunmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git