Saçların Korunmasını Sağlayan Yöntemler

Saçların Korunmasını Sağlayan Yöntemler
29 Mayıs 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


Bayanlar en fazla saçlarına önem gösterirler ve bu yüzden de saçları ile çok fazla bir uğraş gösterirler. Saçların daima güzel ve çekici gözükmesini isteyen bayanlar birçok yöntemle saçlarını korumaya çalışırlar. Denedikleri yöntemlerden bazılar işe yararken; bazıları da saçlarını daha fazla kötü hale getirmektedir. Bugünkü yazımızda sizlere saçların nasıl korunması gerektiğini ve neler yapılırsa saçların yıpranmayacağını anlatacağız.

Bayanlar bazen toplantı, nişan, düğün gibi acil gidilmesi gereken yerler için saçlarına bakım uygulamaya kalkarlar. Kimisi önüne gelen bakımı alır, kimisi de araştırmaya koyulur. Bir yere yetişeceğinizde saçlarınızın güzel gözükmesi ve aynı zamanda da yıpranmaması için saçınıza saç serumu ile saç bakım maskesini karıştırarak saçınıza sürün ve 15 ile 20 dakika arsında bekleyin. Ardından saçınızı durulayın. Bu işlem sonucunda saçınız daha canlı gözükür ve kesinlikle korunur. Ayrıca bayanlar tarafından en fazla yapılan hatalardan bir tanesi fön makinesini kullanmayı bilmemektir. Fön makinesinin bütün düğmeleri açılarak saçlar hızlı bir şekilde kurutulmaya çalışr. Bu yanlış bir davranıştır.

Saçlar fazla ısı sonucu yıpranır. Bu yüzden kısık ayarda açıp yavaş bir şekilde asçı kurutmak her zaman doğru olacaktır. Tüm bayanlar sabah kalktıklarında saçlarını tararlar ve bir daha birçoğu taramaz. Bunun yerine sabah kalkıldığında ve akşam yatarken fırçalanan saçlar daha canlı bir görünüme sahip olmaktadır. Birçok bayan maşa yapmayı çok sever. Bu noktadaki en büyük yanlış ise; maşadan önce saça bir koruma yapılmamalıdır. Maşa çok sıcak olduğu için saça zara verir. Böylece saç yıpranır. Maşadan önce saça koruyucu sprey sıkılması saçı sıcağa karşı korur ve yıpranmasını engeller. Tüm bu koruma önlemleri alındığında saçlarınız daha ışıltılı ve daha görkemli bir hal alacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git