Selülitten Kurtulma Yöntemleri

Selülitten Kurtulma Yöntemleri
30 Nisan 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


Bayanların en büyük sorunlarından olan kilo alımlarında ve kilo kayıpları sonrasında oluşan selülitler sinir bozmaya, stres olmaya yetmektedir. Selülitlerin oluşumu kolay ama yok olması bazı hususlara dayanmaktadır. Selülitlerden kurtulmak için yapılması gereken çok fazla şey olmasa da küçük püf noktalar ile vücudunuzda oluşan selülitlerden kurtulma imkânına sahip olabilirsiniz. selülit oluşumu çoğu bayanlarda genetik olarak görülse de fazla kilo alıp veren bayanlarda da fazlalıkla görülmektedir. 

Selülitten kurtulmak için, egzersiz hareketleri yapılmalı, fazla yağlı ve şekerli besinlerin tüketilmemesi gerekmektedir. selülitlerden kurtulmak için ilk olarak nelerin neden olduğunun bilinmesi gerekmektedir. selülit oluşumunda, fazla ayakta kalmak, doğum kontrol hapı kullanmak, düzensiz beslenme, aşırı miktarda tuz ve şeker tüketimi, hızlı kilo alıp vermek, günde 2 litreden az su içmek, başlıca nedenleri arasında yer almaktadır. Sizlerde selülit oluşumunu tetikleyici davranışlarda bulunup bulunmadığınıza dikkat ederek, selülitlerden kurtulabilirsiniz.

Yapacağınız selülitlerden kurtulma diyetleri ve spor egzersizleri ile birlikte rahatlıkla selülitlerden kurtulabilirsiniz. Banyo sırasında sıcak suyu selülitli bölgelerinizde masaj yaparak gezdirerek, kan dolaşımını hızlandırabilir, selülit oluşumuna engel olabilirsiniz. Yapacağınız diyetler ve spor ile selülitlerden kurtulduğunuzu gözle görünür biçimde fark yaratabileceksiniz. Fazla selülit oluşumunuz var ise bitkisel maskeler ile 15 günde muhteşem bir vücuda sahip olabilirsiniz. Yaptığınız maskeler sayesinde selülit oluşumuna engel olup, olmuş olan selülitlerin bir süre sonra yok olduğunun farkına varabilirsiniz.

Etiketler:

Selülitten Kurtulma Yöntemleri Konusuna 4 Yorum Yapıldı
  1. Didem diyor ki:

    Selülit kadar kötü bir şey yok ya, fazla da kafaya takmamak gerek bence.

  2. Melis kaya diyor ki:

    Selülit o kadar kafaya takılacak bir şey değil bence.

  3. Eylem Alper diyor ki:

    Teşekkürler çok iyi bir makale.


Sayfa başına git