Selülitten kurtulmanın yolları

Selülitten kurtulmanın yolları
18 Mayıs 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


Bayanların en büyük sorunlarından biri selülitler olmaktadır. Fazla kilolu bayanların kilo verdiklerinde yâda kilo aldıklarında en fazla bacak ve kol bölgesinde kendini göstermeye başlamaktadır. Fazla kilolarından kurtulmak için yapılan diyetlerden sonra ince bir görünüm kazanılsa bile selülit oluşumu görülmektedir.Selülitten kurtulmak için diyet sırasında bol spor yapılması gerekmektedir. Giydiğiniz kıyafetlerin üzerinden kendini belli eden selülitler bayanların özel günlerinin kötü bir hal almasına neden olmaktadır.

Çoğu bayan da genç yaşlardan itibaren genetik olarak bulanan selülitlerin geçmesi daha uzun bir zaman almaktadır. Genetik olmayan selülit oluşumları ise bayanların ani kilo aldıklarında yâda kilo kayıpları sonrasında kendini göstermektedir. Selülitlerden kurtulmak için ilk olarak yediğiniz besinlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Protein ağırlıklı beslenip, yağ oranı düşük besinler tercih ederek selülit oluşumuna engel olmanız gerekmektedir. selülitten kurtulmak ve daha gergin bir vücut için bol spor yapılması gerekmektedir. Yaptığınız spor sayesinde hem fazla kilolarınızdan kurtulabilir, hem de selülit oluşumunu engellemiş olursunuz.

Spor ile sarkan vücudunuzun gergin olmasını ve selülitlerin bir süre sonra yok olduğunu görmüş olursunuz. Selülitten kurtulmanın yolu ve püf noktası ise spor ile birlikte bol su tüketilmesi gerekmektedir. Gün içerisinde 3 litre su tüketilmesi gerekmektedir. Portakal görünen bacakları, kolları ve karın bölgesi artık geçmişte kaldı şimdi yaptığın spor ve yediklerinize dikkat ederek selülitten kurtulma imkanına sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git