Serenay Sarıkaya Kimdir

Serenay Sarıkaya Kimdir
1 Mayıs 2015 tarihinde Moderatör ekledi.


1 Temmuz 1991 Ankara doğumlu olan Serenay Sarıkaya 15 yaşında bir güzellik yarışmasına katılarak jüri özel ödülü almıştır. İlk deneyimi olan Şaşkın filmi ile oyunculuk hayatına başlamıştır. Daha çok küçük yaşlardan beri birkaç filmde rol alarak aslında şuanlardaki kariyerini o zamanlardan gçstermiştir. Oldukça başarılı olan Serenay Sarıkaya güzelliğiyle tüm erkekleri büyülemeyi başarmıştır.  Dizi ve sinemaların yanı sıra birçok reklam yüzü olup ekranlardan hiç düşmeyen ve yükselmeye devam eden en iyi genç oyunculardan olmuştur.

Serenay Sarıkaya’nın hayatı, küçük yaşta annesiyle babasının ayrılması sonucu annesiyle İstanbul’a yerleşmiştir. Liseyi Antalya’da tamamlayıp annesinin oyuncu ol tavsiyesi ile istanbul’da oyunculuğa adım atmıştır. Üniversite eğitimi almayan Serenay Sarıkaya, model olmak istiyordu. Voleybol, basketbol ve tenis gibi birçok sporla uğraşmıştır.

Serenay Sarıkaya  en son  2013 yılında Behzat Ç: Ankara Yanıyor  filminde rol almıştır. Aynı yıllarda başlayan Medcezir adlı dizide Çağatay Ulusoy ile başrol oynamaya başlamıştır Yabancı bir dizinin uyarlaması olan dizi büyük bir kitleye ulaşmıştır. Halen devam etmektedir ve izlenme oranı artarak devam etmektedir. Serenay Sarıkaya, biliyoruz ki bu diziden sonra da birçok dizi ve filmde rol alacak ve başarıları devam edecek.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git