Sibel Can Hakkında Bilgiler

Sibel Can Hakkında Bilgiler
1 Mayıs 2015 tarihinde Moderatör ekledi.


Sibel Can 1 Ağustos 1970 yılında İstanbul Karagümrük semtinde doğmuştur.  Babası, çok ünlü bir keman sanatçısı olan Sibel Can 14 yaşında oryantel  olarak sahnelerde boy göstermeye başlamıştır. Babası ile birlikte sahnelere çıkarak hem oryantel hemde solistlik yapmaya başlamıştır. Daha sonra Sibel Can, Nükhet Duru’nun keşf etmesi ile Maksim Gazinosu’nda çıkmaya başlamıştır. 17 yaşında assolist olarak yükselmeye başlamıştır. İlk dönemlerde Orhan Gencebay albümleri yapımcısıydı. 1987 yılında ilk albümü Günah Bize satış rekorları kırmıştır.

İlk evliliğini, o yıllarda oldukça popüler olan Hakan Ural yaptı.  Engincan ve melisa adında 2 çocuğu olmuştur.  1999 yılında Hakan Ural’la boşanıp Sulhi Aksüt ile evlenmiştir, bu evililikten emir adında bir çocuğu vardır.

Her yıl albüm çıkaran Sibel Can büyük bir yükselişe geçmiştirDaha sonra  Serdar Ortaç’ın yazdığı Padişah isimli şarkıyla adından çokça söz ettirir olmuştur. Birçok albümleriyle ve dillerden düşmeyen şarkılarıyla başarısından çokça söz ettirmektedir. Albümlerinin yanı sıra birçok dizi ve filmlerde rol almıştır. 10 parmağında 10 marifettir doğrusu. Sibel Can şu sıralarda Fox tv’de Sesi Çok Güzel adlı şarkı yarışmasının jüri koltuğunu Sertap Erener ve Gökhan Türkmen ile paylaşmaktadır. Bu yarışmada Türkiye’nin dört bir yanından sesleri toplayarak halka duyurmaktadır.


 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git