Sivilce İzleri Tedavi Yöntemleri

Sivilce İzleri Tedavi Yöntemleri
19 Ocak 2015 tarihinde Buse ekledi.


Sivilce izleri hemen hepimizin derdi. Ergenlik döneminden kalma birkaç küçük iz bile insanı çileden çıkarabilir. Oysa sivilce izleri ile uğraşmak yerine, onlardan kurtulabileceğiniz tedavi yöntemlerine yönelebilirsiniz. Peki, sivilce izleri tedavi yöntemleri nelerdir?

Sivilce izlerine uygulanabilecek yöntemler; sivilce izinin şiddeti ve şekline göre değişiklik gösterir. Uygulanan sivilce izi tedavi yöntemlerinden biri, Fraksiyonel C02 Lazer’dir. Lazer ışınları ile derinin sıcaklığının arttırıldığı bu yöntemde, sivilce izlerine ışın verilerek tedavi ediliyor. Bu yöntem tüm dünyada oldukça yaygın olarak tercih ediliyor. Elastikiyetini kaybetmiş, sıkılaşmaya ihtiyaç duyan, leke ve kırışıklık olan ciltlere uygulanmaktadır.

Altın iğne de sivilce izleri tedavi yöntemleri arasındaki yerini alıyor. Ölü derinin atılarak fazla derin olmayan sivilce izlerinin tedavisinde kullanılan bu yöntem, evde uygulanan yöntemler ile başarı görülmeyen izlerde başarı sağlıyor.

Kimyasal peeling de sivilce izlerine uygulanan yöntemlerden biridir. Küçük ve yüzeysel akne izlerinin giderilmesinde oldukça etkili bir yöntem olan kimyasal peeling, çok derin izlerde daha az başarı gösteriyor. Derin sivilce izleriniz varsa, kimyasal peeling seanslarını arttırarak izlerden daha uzun vadede kurtulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git