Sivilceleri Nasıl Yok Ederim?

Sivilceleri Nasıl Yok Ederim?
8 Ocak 2015 tarihinde Buse ekledi.


Ergenlik çağında başımızın belası olan sivilceler, ilerleyen dönemlerde de izleri ya da dönem dönem belirmesi ile adeta insanı çileden çıkaran akne, yani sivilceler, pürüzsüz ve kusursuz bir cilde sahip olmanızı engelliyor mu? ” Sivilceleri nasıl yok ederim?” diyorsanız, önerilerimize kulak verin.

Sivilcelere karşı nazik olmak oldukça önemli. Onu sıkmak yerine, kurutucu bir krem sürerek bir iki gün içinde çok daha az belirgin bir hal alacağından emin olabilirsiniz. Sabah kalktığınızda belirmiş olan sivilcenize dokunmayın. Yapacağınız en ufak bir yanlış, onun bir sivilce izine dönüşmesine ve çok daha uzun bir tedavi gerektirmesine neden olabilir. Eğer beyaz uçlu sivilceleriniz varsa, onlardan kurtulmak için parmaklarınızı değil “komedon aleti” adı verilen sivilceleri patlatmaya yarayan aleti kullanabilirsiniz.

Cildinizde kurtulmak istediğiniz sivilce izleriniz mi var? O zaman dermatoloğunuzla görüşerek, kortizon iğnesine başvurabilirsiniz. Bu iğe, sivilcelerinizi sadece 24 saat içinde yok etmeye yardımcı oluyor. Sivilcelerinizden kurtulmanıza rağmen hala cilt tonunuz ile ilgili sıkıntılarınız varsa, cilt tonundaki eşitsizliği gidermek için kırmızı kil maskesini kullanabilirsiniz. Tüm bu yöntemler, sivilceleri yok etmek için doğru birer seçenek olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git