Sonbahar Modası Trençkot Modelleri

Sonbahar Modası Trençkot Modelleri
12 Ekim 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


TRENÇKOTTA SONBAHAR RÜZGÂRI MODASI

Sonbahar gelir ve yeni sezonla birlikte modadaki son gelişmeler takip edilmeye başlanır. Aslında moda tasarımcıları bir önceki sezonun kalıplarına çoğu kez sadık kalır ve bazı nüanslarla yeni bir trend yaratma girişiminde bulunurlar.

Makro açıdan ise modanın içinde olduğu 10 yıllık dilimler esas alınmaktadır. 70’lerin, 80’lerin ve şimdiki 2010’ların modası gibidir. Bu sonbaharın da önceki sezondan çok farklı ve radikal değişiklik getirdiğini pek söylenemez. Ancak bu sonbahar modasından önemli ölçüde nasibini alan trençkotlar oldu. Aslında sonbahar modasına trençkotlar damgasını vurdu denebilir.

Peki, bu sonbaharda trençkotta bizleri neler bekliyor? Belki soruyu şöyle sormak daha doğru olacak: Trençkotlu sonbaharda moda dünyasını neler bekliyor? Şunu şimdiden söyleyebiliriz. Sonbaharın kendine has duygusallığını şekillendiren musiki dolu yağmur romantizmine uygun giysiler olacak. Yağmurun sadeliğine eş zamanlı giden bir trençkot formatının baskınlığı söz konusu.

Öncelikle sade desenli trençkotlar gözde olacak. Sonbahar modasında yine dökümlü haldeki kumaş pantolon gözünüze rastlayabilir. Ayrıca blazer ceket görmek de mümkün olacak. Görmeye çok alışacağımız trençkotta ise koyu renkler, yeşil renkler ve açık renkte krem tercih edilebilir.

Kürk malzemeden sentezli trençkotlar da bu sonbaharın yeni trendi oluyor. Kemer ve yakalarda ana renkten farklı tasarımları da trendin bir özelliği olarak tercih edebilirsiniz. Trençkot rüzgârında öncelikli tavsiyemiz ise siyah başta olmak üzere koyu renkleri tercih etmenizdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git