Sonbahar Renkleri Gri ve Mavi

Sonbahar Renkleri Gri ve Mavi
3 Ekim 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


SONBAHARIN RUHUNU GARDIROBUNUZA TAŞIYAN RENKLER GRİ VE MAVİ

 

Yazın birinden cıvıltılı ve keyifli günlerini uğurladığımız şu günlerde sonbaharın gelmesi ile tüm bayanların kışlık çıkarma ve dolayısı ile gardırop değiştirme telaşı start vermiş durumda. Sonbaharın ana tema renkleri hem hüznü, hem huzuru hem de dinginliği çağrıştıran gri ve yaz aylarının denizinin, bulutunun renklerini sonbahara taşıyan mavi.

Ünlü modacıların podyumlarına gri ve maviyi taşıması ile birlikte önce birçok markanın vitrini ardından da hızla sokak modası bu renklerden nasibini almış durumda. Sadece giyim de değil ev tekstili ürünlerinde de sıklıkla rastlanan gri ve mavi bayanların büyük beğenisi topluyor. Renk paletindeki tüm tonları itina ile kullanılan mavi genellikle beyaz ve siyah ile kombin ediliyor.

Mavi göz alan bir renk olmasının yanında doğru kombin oluşturulamadığı zaman giyeni dağınık ve yorgun gösterebilir. Bu nedenle maviyi kombine edeceğiniz renk ve aksesuarlara dikkat etmeniz gerekir. Abartılı aksesuarlardan kesinlikle kaçınmalısınız. Hemen hemen her tonu ile vitrinler de boy gösteren mavilerden kendiniz için seçim yaparken ten renginize en uygununu belirlemeniz gerekmektedir.

Mavi giydiğinizde yapacağınız makyajın çok renkli olmamasına da dikkat edin. Sadece kalem ve rimelle gözlerinizi belirginleştirmeniz ve kırmızının teninize uyacağı bir tonu ile de dudaklarınızı boyamanız yeterlidir. Gri birçok insan sıkıcı bir renk gibi görünse de çarpıcı renklerle kullanılarak oldukça canlı ve göz alıcı bir görünüme kavuşmak oldukça kolaydır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git