Sonbahara Özel Bitki Çayı Tarifleri

Sonbahara Özel Bitki Çayı Tarifleri
30 Eylül 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


KIŞA HASTALANARAK GİRMEYİN

 

Sıcak havaların yavaş yavaş bizi terk etmesi ve birden havaların serinlemeye başlaması ile birlikte, hava değişikliğini kaldıramayan bünyemiz anında hastalıklara teslim olmaktadır. Kışa bu hastalıklarla girmemek ve sağlıklı bir şekilde kışı geride bırakmak için, bitki çaylarının mucizevi ve muhteşem etkileri göz ardı edilmemelidir kesinlikle.

Her mevsim geçişinde yaşadığımız gribal enfeksiyonlar, keyfimizi kaçırmaya ve bizi halsiz düşürmeye yetiyor. Bağışıklık sistemini güçlendirecek ve bizi bu hastalıklardan koruyacak bitki çayları ile hem lezzetli hem de keyifli bir kış geçirebiliriz. Hangi çaylar bu hastalıklardan korunmamıza yardımcı olur merak ediyorsanız eğer bu yazımızı mutlaka okuyun.

Hepimizin adını sıklıkla duyduğu adaçayı, kışın sıklıkla yaşadığımız boğaz enfeksiyonlarına karşı oldukça etkili bir bitki çayıdır. Yemeklerimizde her zaman kullandığımız ve sofralarımızdan eksik etmediğimiz karabiber, ateş düşürmekte ve ağrıları hafifletmekte birebir. Zencefil, hem boğaz ağrısını dindirmekte hem de limon ile birlikte içildiğinde sindirim sistemine fayda sağlamaktadır.

Adına çok sık rastlamadığımız ancak kolaylıkla temin edebileceğimiz mürver denilen bitki, vücudunuzun direncini arttırarak hastalıklarla daha kolay savaşmamızı sağlar. Ve yine çok kolay temin edilebilecek olan zeytin yaprağının, iltihap sökme ve ağrıları azaltma özelliği bulunmaktadır.

Kışı hastalıksız ve sağlıklı bir şekilde atlatmak istiyorsanız eğer, siyah çay yerine bu mucizevi bitki çaylarını tercih edebilirsiniz. Böylelikle bağışıklık sisteminiz çok daha güçlü bir hal alır ve vücudunuz mevsim değişikliklerinden etkilenerek sizi hastalıklarla boğuşmaya terk etmez.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git