Tığ Oyası Örnekleri ve Modelleri

Tığ Oyası Örnekleri ve Modelleri
19 Mayıs 2015 tarihinde Trendkız ekledi.


Üretken bir toplum olduğumuz bayanlarımızın yapmakta sürdürdüğü işlerden belli olmaktadır. Eskilerden gelen tığ oyası, günümüzde hala devam ediyorsa, bu bizim toplum değerlerimize ne kadar önem verdiğimizin de göstergesidir.

Tığ oyası örnekleri ve modellerinde pamuk ipliği daha fazla kullanılsa da, son zamanlarda sentetik iplikler de tercih edilmektedir. Tığ oyası uzun yıllardır yapılmakta olan bir el işi sanatıdır. Türk toplumu olarak sanatımıza önem verip, el sanatlarıyla ilgili olarak kendimizi geliştiren bir ülke olmayı başardık. El sanatlarındaki üstün başarımız diğer ülkeler tarafından da ilgiyle karşılanmaktadır. Tığ oyası gibi binlerce el işi sanatımız, güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeden nesilden nesile  günümüze kadar gelebilmeyi başarmıştır. Bizler de bu değerlerimizin farkında olmalı ve sahip çıkmalıyız. Tığ oyası çok uzun yıllardır genç kızların çeyizlerinden eksik olmayan bir materyaldir. Kullanılsın ya da kullanılmasın, yine de çeyizlerde yerini alır.

Tığ oyası, el emeği göz nuru ürünlerdir. Tığ oyası örnekleri ve modelleri her geçen gün geliştiğinden sayfamızda en güzel örnekleri sizler için toparladık.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git