Uzun Dalgalı Saç Modelleri

Uzun Dalgalı Saç Modelleri
13 Eylül 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


UZUN DALGALI SAÇ MODELİNİ NASIL YAPABİLİRİM VE MODELLERİ

Uzun saça bakmak çok zordur fakat her türlü modeli rahatlıkla uygulamada en eğlenceli saç uzun saçlardır. İstediğimiz her şekli verebilir ve muhteşem görüntüler oluşturabilirsiniz. En güzeli doğal dalgalı saçlardır. Bunu yapmak ise o kadar basit ki kuaföre gitmeden evde rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle duştan çıktıktan sonra ıslak saçımızdan fazla nemi alıyoruz.

Çünkü saçınız nemliyken yapılan örgüler daha uzun süre dayanıklı olacaktır. Eğer duştan sonra saçlarınıza sürdüğünüz bir nemlendirici varsa bu aşamada kullanabilirsiniz. Nemlendiriciyi sürdükten sonra geniş dişli bir tarakla saçlarını tarayın. Artık saçlarınız doğal dalga modeli için yapacağınız örgülere hazır olacaktır.

İri dalgalı saçlar için saç tutamlarını fazla alabilirsiniz ya da daha sık ve küçük dalgalar için saçı daha az alabilirsiniz. Örgüleri bitirdikten sonra saç kurutma makinasıyla kurutabilir ve ya 1-2 saat kurumasını bekleyebilirsiniz. Eğer gece örgülü bir şekilde yatıp sabah örgüleri açarsanız gün içerisinde dalgaların daha dayanıklı olduğunu ve daha uzun süre kullandığınızı göreceksiniz.

İşte en basitinden doğal dalgalı saç yapmak böyledir. Eğer elinizde saç maşası var ise ve saçlarınızın yanmasına göz yumuyorsanız maşa ilede yapabilirsiniz. Fakat saçları fazla ısıdan koruma her zaman daha önemli olduğu için ısısız en güzel bu şekilde yapabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git