Yatmadan Önce Yememeniz Gerekenler

Yatmadan Önce Yememeniz Gerekenler
1 Mayıs 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


Çoğu kişiler yatmadan önce bir şeyler yiyerek uykuya dalmaktadırlar. En yanlış davranışlardan birisi geç saatlerde yatmadan önce yemek yenilmesi olmaktadır. Geç saatlerde tüketilen yiyecekleri sindirim sistemimizin yavaşlamasına ve yenilen besinlerin sindirilmemesine neden olmaktadır. Fazla kilo alımları aslında öğünlerde yediğiniz besinlerin dışında geç saatlerde fazla yağlı besinlerin tüketilmesi ile oluşmaktadır. Geç saatlerde yemek yenilmesi fazla kilo alınması gibi sağlık sorunlarının oluşmasını da sağlamaktadır. Yatmadan önce yememeniz gereken besinleri gelin hep beraber inceleyelim:

  • Fastfood: aşırı yağlı yiyeceklerin en önemlisi olmaktadır. Yatmadan önce asla tüketilmemesi gereken yiyeceklerden olmaktadır. Geç saatlerde yenilip uyunduğunda aşırı kilo alımına neden olmaktadır.
  • Baharat: gastrit rahatsızlığı olan kişilerin tüketmemesi gerekmektedir. Yatmadan yenilen besinler sindirilmediği için gece boyu midenizde yanmalara sebep olmaktadır.
  • Karbonhidrat ve şeker: yediğiniz yiyecekler kan şekerini yükseltebilir, aşırı tüketilmesinde ise şeker komasına girme riski oluşmaktadır. Bu yüzden şekerli besinleri yatmadan saatler önce yemenizde yarar vardır.
  • Kırmızı et: yatmadan önce tüketildiğinde yağ oluşmakta ve bir süre sonra aşırı kilo alımı sağlanmaktadır. Ton balığı gibi protein oranı yüksek besinlerin tüketilmesi sağlığınız için daha önemli olmaktadır.
  • Asla büyük porsiyonları yatmadan önce yememeniz gerekmektedir. Küçük atıştırmalıklar yâda bir adet meyve ile açlığınızı geçiştirmeniz gerekmektedir. Böylece kan şekerinizin düşmesini engeller, fazla kilo alınmasına engel olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git