Yeni Çatlaklara Doğal Çözüm

Yeni Çatlaklara Doğal Çözüm
20 Ocak 2015 tarihinde Buse ekledi.


Çatlaklar oluştuktan sonra onların görünümünü en aza indirmek için en doğru zaman, yeni oluştukları yani kırmızı oldukları dönemdir. Artık sedef rengini almış çatlakların tedavi süreci de daha uzun olacaktır. Yeni oluşmuş çatlakların tedavisi ise doğal yöntemler, krem tedavileri gibi seçeneklerle de giderilebilir ya da görünümleri büyük ölçüde azaltılabilir.

Yeni çatlaklara doğal çözüm önerilerimizin başında Türk kahvesi ve limon karışımı geliyor. Bildiğiniz gibi, Türk kahvesi, peeling etkisine sahip bir kahve türüdür. Yani vücuttaki ölü derinin atılmasında oldukça etkilidir. Limon da renk açıcı ve soyucu özelliği ile Türk kahvesi ile buluştuğunda, yeni çatlakların giderilmesi için iyi bir ikili olacak.

Düzenli olarak her duşta uygulayabileceğiniz kahve limon karışımı, vücudunuza masaj yaparak uyguladığınızda, hem cildinizi yumuşacık yapacak, hem de peeling etkisi ile yeni oluşmuş çatlakların görünümlerinin azaltılmasını sağlayacaktır. Bu karışımın etkisini görmek için, haftada 3-4 defa mutlaka uygulamayı ihmal etmeyin. Düzenli uygulamada, 1 ay sonra çatlakların ve renginin daha az belirgin bir hale geldiğini fark edeceksiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git